20 Դեկտեմբեր 2010 - 11:23 AMT
«Այս տարի միջազգային կառույցների հետ պայմանավորվածությունների շնորհիվ 2010-ին Հայաստանից 220 ուսանողներ հնարավորություն են ստացել սովորել արտասահմանում»,- դեկտեմբերի 20-ին Երևանում մամլո ասուլիսում ասել է կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը` ամփոփելով անցնող տարվա արդյունքները:
Նրա խոսքերով, 2010-ին կրթություն ստանալու նպատակով Հայաստան են եկել 420 արտասահմանցի ուսանողներ:
Նախարարը նաև ընդգծել է, որ սփյուռքի դպրոցներին տրամադրվել է 50 հազար դասագիրք: «Բացի դրանից, մենք շարունակելու ենք դասագրքերով ապահովել Ջավախքի դպրոցները»,- ասել է Աշոտյանը:
Նա հավելել է, որ 2010-ին ԼՂՀ-ից դիմորդների համար 60-ի փոխարեն հատկացվել է 70 տեղ բակալավրիատում սովորելու համար:

20 Декабрь 2010 - 11:23 AMT
“В этом году благодаря договоренности с международными структурами получить образование за рубежом из Армении смогли 220 студентов”, – сказал 20 декабря на пресс-конференции в Ереване министр науки и образования Армен Ашотян, обобщая итоги уходящего года.
По его словам, в Армению приехали получать образование 420 иностранных студентов.
Министр также подчеркнул, что 50 тысяч учебников были предоставлены школам армянской диаспоры. “Помимо этого, мы будем продолжать обеспечивать учебниками школы Джавахка”, – сказал Ашотян.
Он также добавил, что в 2010 году для абитуриентов из НКР вместо 60, было выделено 70 мест для обучения в бакалавриатуре.