Դեկտեմբերի 21-ին Երևանում «Ամերիա» խումբը մանկական նկարների ցուցահանդես-վաճառք և աճուրդ է կազմակերպել` նվիրված Ամանորին և Սուրբ ծնունդին:
Ինչպես հաղորդել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը, բանկն իր հաճախորդներին, գործընկերներին ու բարեկամներին կոչ է արել մասնակցել բարեգործական ակցիային և կյանքի կոչել «հիվանդ երեխաների այն հույսը, որ իրենց որևէ մեկը կօգնի»:
Բանկի ներկայացուցիչը հաղորդել է, որ այս տարի բարեգործական նպատակներով շուրջ 15-20 մլն դրամ է հատկացվել այն մանկատներին, որոնց հետ համագործակցել է բանկը:
Տիգրան Ջրբաշյանը հասարակայնությանը կոչ է արել հետևել բանկի օրինակին և իրագործել նախատոնական մանկական սպասումները: «ՍOՍ մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի ազգային տնօրեն Աշոտ Քոչարյանն իր հերթին ավելացրել է, որ կազմակերպությունը երկար տարիներ համագործակցում է «Ամերիաբանկի» հետ: «Այդ համագործակցությունը չի սահմանափակվում միայն ֆինանսական կողմով: Բարեգործությունը պետք է շատ պրոֆեսիոնալ մոտեցում ունենա»,- ավելացրել է Աշոտ Քոչարյանը:
Ակցիայի շրջանակներում ներկայացվել են 100 նկարներ, որոնցից աճուրդում կվաճառվեն 20-ը, մնացածները գնվել են 20 հազ. Դրամով: «Ամերիա» խմբի ղեկավարությունը որոշում է ընդունել ավանդական ամանորյա նվերների համար նախատեսված գումարներն ուղղել ուռուցքաբանական և գեմատոլոգիական հիվանդություններով երեխաների բուժմանը:
Ցուցահանդեսում ներկայացվեն մանուկների կողմից «100 տարին Ձեր աչքերով», «Նվիրիր կյանք» և «Հայկական հեքիաթ» թեմաներով նկարված աշխատանքներ:
Նկարները տրամադրվել են Գեղագիտության Ազգային Կենտրոնի, Ֆրիտյոֆ Նանսենի անվան երեխաների խնամքի և պաշտպանության թիվ 2 գիշերօթիկ հաստատության, «ՍOՍ մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի, «Օրրան» բարեգործական ՀԿ, «Զատիկ» մանկատան սաների կողմից:
Միջոցառման ողջ հասույթը հավասարապես կբաշխվի և կփոխանցվի 13 երեխաների, որոնք այս պահին գտնվում են բուժման ընթացքում և դրամական օգնության կարիք են զգում:

21-го декабря в Ереване группа ''Америа” провела выставку-продажу и аукцион детских рисунков, приуроченные к Новому году и Рождеству.
Как сообщил директор по линии развития ЗАО ''Америабанк'' Тигран Джрбашян, банк призвал своих клиентов, партнеров и родственников принять участие в благотворительной акции и воплотить ''надежды больных детей на то, что им кто-то поможет''.
Представитель банка сообщил, что в этом году в благотворительных целях было выделено порядка 15-20 млн драмов тем детдомам, с которыми банк сотрудничал.
Тигран Джрбашян призвал общественность последовать примеру банка и реализовать предновогодние детские ожидания. В свою очередь, национальный директор ''СОС – детские деревни'' Ашот Кочарян сообщил, что организация сотрудничает с ''Америабанком'' в течении долгих лет. ''Это сотрудничество не ограничивается только финансовом аспектом. Благотворительность должна носить очень профессиональный подход'', – добавил Ашот Кочарян.
В рамках акции представлено 100 картин, из которых на аукционе распродано 20, а остальные уже куплены за 20 тыс. драмов
Руководство группы ''Америа'' приняло решение направить предусмотренные на традиционные новогодние подарки суммы детям с онкологическими и гематологическими заболеваниями.
На выставке представлены рисунки на темы «100 лет вашими глазами», «Подари жизнь» и «Армянская сказка». Работы предоставлены Национальным художественным центром, Интернатом по уходу и защите детей им. Фритьофа Нансена, Армянским благотворительным фондом «СОС – детские деревни», благотворительной общественной организацией «Орран» и воспитанниками детской студии «Затик».
Весь доход от мероприятия поровну распределен и перечислен 13-ти детям, которые на сегодняшний день находятся в процессе лечения и нуждаются в денежной помощи.