22 Դեկտեմբեր 2010 - 10:40 AMT
Հայաստանում տեղի ունեցած կադրային փոփոխությունների ֆոնի վրա ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը հայտարարել է, որ վերադասավորումները իր վրա չեն անդրադառնա: «Կան հստակ նպատակներ, եթե մենք դրանց չհամապատասխանենք, ապա չենք աշխատի»,-ասել է նա՝ հանդես գալով դեկտեմբերի 22-ի ամփոփիչ մամլո ասուլիսում:
Պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե ինչ է խնդրել նախարարը Ձմեռ պապից՝ Վարդան Վարդանյանը ազնվորեն պատասխանեց. «Ես ոչինչ չեմ խնդրել Ձմեռ պապից, քանի որ ես 4 թոռ ունեմ և սպասում եմ, թե ինչ են նրանք ինձանից խնդրելու»,-ասել է նա:

На фоне имевших место в Армении кадровых перестановок министр градостроения РА Вардан Варданян заявил, что они его пока не коснутся. «Есть четко поставленные задачи и цели, если мы не будем им соответствовать, то не будем работать», – отметил он, выступая на итоговой пресс-конференции 22 декабря.
Отвечая на вопрос журналистов о том, что министр попросил у Деда Мороза, Вардан Варданян честно признался: «Я ничего не просил у Деда Мороза, поскольку у меня 4 внука, и я жду, что они попросят что-то у меня», – добавил он.