22 Դեկտեմբեր 2010 - 12:55 AMT
«Ամերիա» խումբը Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոնի կապակցությամբ սույն թվականի դեկտեմբերի 21-ին կազմակերպել էր բարեգործական միջոցառում` երեխաների նկարների ցուցահանդես-վաճառք և աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի մամլո ծառայությունը, միջոցառումը նպատակ ուներ աջակցել քաղցկեղային և հեմատոլոգիական հիվանդություններով հիվանդ երեխաներին և նախատեսված էր միջոցառման ողջ հասույթը փոխանցել 13 երեխայի, որոնք այս պահին գտնվում են բուժման ընթացքում և դրամական օգնության կարիք են զգում: Միջոցառման ընթացքում աճուրդից, նկարների վաճառքից և առանձին գումարների նվիրաբերությունից հավաքագրված գումարը կազմեց 15,871,700 ՀՀ դրամ:
Ամերիաբանկը 2011թ. հունվար ամսին կներկայացնի հաշվետվություն նվիրատվություն կատարած անձանց` յուրաքանչյուր երեխային հատկացրած միջոցների, գումարների օգտագործման ուղղությունների և երեխաների բուժման ընթացքի վերաբերյալ: Այսօր նվիրաբերության համար շարունակվում են հեռախոսազանգերը և այցելությունները Ամերիաբանկ:
Բոլոր այն անձինք և կազմակերպությունները, ովքեր ցանկություն ունեն մասնակցելու Ամերիայի նախաձեռնությանը` կարող են գումարները փոխանցել Ամերիաբանկում բացված 15700 38410778000 հաշվեհամարին: Զանգահարելով Ամերիաբանկ 561111 հեռախոսահամարով` կարելի է ծանոթանալ 13 երեխայի տվյալներին` հիվանդությունների պատմությանը և բուժման համար անհրաժեշտ գումարների չափին, որոնց օնության համար կազմակերպվել է հիշյալ միջոցառումը:
«Ամերիա» խումբը արդեն այս տարի ավելի քան 3,6 մլն ՀՀ դրամ էր փոխանցել չորս երեխայի բուժման համար և որոշում է կայացրել «Ամերիա» խումբը գործընկերների և հաճախորդների ամանորյա ավանդական նվերների համար նախատեսված գումարը ևս օգտագործել այդ նպատակով:
Այսօր Հայաստանում մեր օգնության կարիքն է զգում հեմատոլոգիական և քաղցկեղային հիվանդություններով հիվանդ ավելի քան 100 երեխա։

Группа «Америа» 21-го декабря в Ереване провела выставку-продажу и аукцион детских рисунков, приуроченные к Новому году и Рождеству. Как сообщает пресс-служба ЗАО «Америабанк», целью мероприятия было оказание помощи детям с онкологическими и гематологическими заболеваниями. В ходе мероприятия от аукциона, продажи рисунков и пожертвований было собрано 15,9 млн драмов. Группа компаний «Америя» увеличила сумму пожертвований на 2 128 300 драмов, в результате общая сумма пожертвований на данный момент составляет 18 млн драмов.
В сообщении отмечается, что в январе 2011 года «Америабанк» представит отчет относительно средств, выделенных каждому ребенку, направлений использования средств и о ходе лечения детей. «Телефонные звонки и посещения банка для пожертвований продолжаются. Все те лица и компании, которые желают участвовать в инициативе «Америабанка», могут перечислить средства на открытый в банке счет: 15700 38410778000», – отмечается в сообщении.
«Группа «Америа» в текущем году уже перечислила 3,6 млн драмов на лечение четырех детей и приняла решение суммы, предусмотренные на традиционные новогодние подарки партнерам и клиентам банка, также направить на эти цели», – говорится в сообщении.
«Америабанк» призывает все структуры Армении и частных лиц присоединиться к инициативе группы «Америа» и суммы, предусмотренные на новогодние подарки, предоставить больным детям, которые нуждаются в этих средствах.
«Сегодня в Армении нуждаются в нашей помощи порядка 100 детей с онкологическими и гематологическими заболеваниями», – говорится в сообщении «Америабанка».