Լվովի հայկական եկեղեցու ռեստավրատորները ստացել են «Բյուրեղյա աղյուս» պարգևը: Պարգևների են արժանացել վերականգնողական աշխատանքների կատարողներ «Սթելա» ՍՊԸ-ն, «Ուկրզապադպրոեկտռեստավրացիա» նախագծային ինստիտուտը և ներդրող՝ Լվովի քաղխորհրդի պատմական միջավայրի պահպանման վարչությունը: Պարգևների հանձնումը կատարվել է Լյուբլինում (Լեհաստան): Ինչպես ասել է պատմական միջավայրի պահպանման վարչության պետ Լիլիա Օնիշչենկոն, «Բյուրեղյա աղյուսը» պարգև է, որը հանձնվում է արդեն 10 տարի շարունակ շինարարության ու վերականգնման ոլորտում լավագույն ներդրման համար ԵՄ արևելյան սահմանի երկու կողմերում:
2010թ. ռեստավրատորները աշխատել են եկեղեցու ֆասադի վերականգնման վրա: Վերականգնվել են նաև պատուհանները, շրջանակները, դարպասները: Հաջորդ տարի նախատեսվում է կատարել բակի բարեկարգման աշխատանքներ, որը միացնում է Հայկական փողոցը Լեսյա Ուկրաինկայի փողոցի հետ, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն:
Լվովի հայկական եկեղեցին, որ կառուցվել է 14 դարում, ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցուցակում:

За реставрацию армянской церкви во Львове вручена награда "Хрустальный кирпич". Награды получили исполнитель реставрационных работ – ООО "Стелла", проектант – институт "Укрзападпроектреставрация" и инвестор (управление охраны исторической среды Львовского городского совета). Вручение наград состоялось в Люблине (Польша). Как сообщила начальник управления охраны исторической среды Лилия Онищенко, "Хрустальный кирпич" – это награда, которую присуждают уже 10 лет за лучшую инвестицию в строительство или реставрацию по обе стороны восточной границы Европейского Союза.
В 2010 году реставраторы работали над восстановлением фасада церкви. Также отреставрированы окна, обрамление, металлические ограждения на окнах, четверо ворот. На одной из них воссоздан новый крест, который был полностью утрачен. В следующем году здесь запланировано выполнить работы по благоустройству двора, соединяющий ул. Армянскую и ул. Леси Украинки, отреставрировать памятную колонну с фигурой святого Христофора, сообщает Analitika.at.ua.
Армянский собор в Львове, построенный во второй половине XIV века – памятник архитектуры национального значения, относящегося к Всемирному наследию ЮНЕСКО.