24 Դեկտեմբեր 2010 - 11:46 AMT
Փոքր ու մեծ պաշտոնյաները ազատվել են զբաղեցրած պաշտոններից ոչ առանց վերահսկողական ծառայության մասնակցության
2009թ. ՀՀ նախագահին կից վերահսկողական ծառայությունը քաղաքացիներին և պետբյուջե է վերադարձրել 1,4 մլրդ դրամ, դեկտեմբերի 24-ին ամփոփիչ մամլո ասուլիսում լրագրողներին է հայտարարել կառույցի ղեկավար Հովհաննես Հովսեփյանը: Մասնավորապես, ըստ նրա, նախորդ տարի հսկայական խախտումներ են հայտնաբերվել լեռնահանքային արդյունաբերության ոլորտում:
Նա հավելել է, որ ստուգումների արդյունքում «փոքր ու մեծ պաշտոնյաներ ազատվելցինեն զբաղեցրած պաշտոններից ոչ առանց վերահսկողական ծառայության մասնակցության»: «Տեսեք, թե ովքեր են հեռացել իրենց պաշտոններից և կհասկանաք, թե որ ոլորտներում են ստուգումներ կատարվել: Ոչինչ անհետևանք չի մնում»,-ասել է նա:
Ինչ վերաբերում է ծառայության գործունեությանը 2010թ., ապա ըստ նրա ղեկավարի, արդյունքները կամփոփվեն հաջորդ տարի, իսկ 2011թ. ծրագրերը դեռ պետք է քննարկվեն ՀՀ նախագահի հետ:

24 Декабрь 2010 - 11:46 AMT
В 2009 году Контрольная служба при президенте РА вернула гражданам и в госбюджет 1,4 млрд драмов в результате осуществления проверок в разных сферах, сообщил журналистам 24 декабря на итоговой пресс-конференции руководитель структуры Ованес Овсепян. В частности, по его словам, огромные нарушения в прошлом году были выявлены в сфере горнорудной промышленности.
В связи с этим он добавил, что по итогам проверок «малые и крупные чиновники были освобождены от занимаемых должностей не без участия Контрольной службы при президенте РА». «Посмотрите, кто оставил свой пост, и вы поймете, в каких сферах мы провели проверки. У президента ничего не проходит просто так», – добавил он.
Что же касается результатов деятельности службы в 2010 году, то, по словам ее главы, они будут подведены в следующем году, а планы на 2011 год еще должны быть обсуждены у президента республики Сержа Саргсяна.