25 Դեկտեմբեր 2010 - 13:18 AMT
Դեկտեմբերի 25-ին Երևանում մեկնարկեց «Ձմեռային փառատոն Հայաստան-2010»-ը: Փառատոնի մեկնարկը նշանավորած երթն ընթացավ քաղաքապետարանից դեպի Սիրահարների այգի: «Մենք կփորձենք տոն ստեղծել, և այսօր Սիրահարների այգում մինչ երեկո կհնչեն երգեր, պարային երաժշտություն, տոնավաճառ, կլինի Կաղանդ պապին (հայկական Ձմեռ Պապը), ինչպես նաև տոնածառերի ցուցահանդես: Երթին մասնակցում են սոցիալական բնույթի տարբեր կերպարներ, անգամ աղբամանի, ծխախոտի, լուսաֆորի կերպարներ կան, ինչով մենք մարդկանց կոչ ենք անում աղբը չթափել որտեղ պատահի, չծխել և փողոցն անպայման անցնել լուսաֆորին հետևելով»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ կիսվել է «Կանաչաստան» հասարակական կազմակերպության նախագահ, փառատոնի նախաձեռնող և կազմակերպիչ Րաֆֆի Նիզիբլյանը:
Նա Հայաստանի բնակիչներին Ամանորին փոխադարձ հարգանք և սեր է մաղթել:
Դեկտեմբերի 25-ից հունվարի 6-ը Երևանում տեղի կունենա «Ձմեռային փառատոն Հայաստան-2010»` «Միասին գունազարդենք ձմեռը» կարգախոսով, որի շրջանակներում մի շարք հետաքրքիր միջոցառումներ տեղի կունենան Սիրահարների այգում, այդ թվում` համերգներ բաց երկնքի տակ` ջազ, բլյուզ, ռոք, ինչպես նաև ակումբային երաժշտության երեկո` դիջեյների մասնակցությամբ:

25 Декабрь 2010 - 13:18 AMT
В Ереване 25 декабря стартовал “Зимний фестиваль Армения-2010”. Шествие, давшее начало фестивалю, прошло от мэрии до Парка влюбленных. “Мы пытаемся создать праздник, и сегодня в Парке влюбленных до вечера будут песни, танцевальная музыка, ярмарка, будет Каханд пап (армянский Дед Мороз), а также выставка елок. В шествии принимают участие разные персонажи социального характера, есть даже персонаж мусорного бака, сигареты, светофора, чем мы призываем людей не сорить, не курить, проходить строго по сигналам светофора”, – поделился с корреспондентом PanARMENIAN.Net председатель общественной организации «Каначастан», инициатор и организатор фестиваля Раффи Низиблян.
Он пожелал жителям Армении на Новый год взаимоуважения и любви.
С 25 декабря по 6 января в Ереване проходит “Зимний фестиваль Армения-2010” под слоганом “Вместе разукрасим зиму”, в рамках которого планируется провести ряд интересных мероприятий в Парке влюбленных, в том числе концерты под открытым небом: джаз, блюз, рок, а также вечер клубной музыки с участием диджеев.