28 Դեկտեմբեր 2010 - 14:18 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 28-ին այցելել է Ասկերանի շրջանի Խնածախ գյուղ և մասնակցել Հայրենական Մեծ պատերազմում և Արցախյան ազատամարտում զոհվածների հիշատակին կառուցված հուշարձանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Բակո Սահակյանը ծանոթացել է նաև գյուղի նորակառույց գյուղապետարանի աշխատանքային պայմաններին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է գյուղական բնակավայրերի շենացումը՝ այն համարելով Արցախի զարգացման առանցքային ուղղություններից մեկը:
Նախագահին ուղեկցում էին կառավարության անդամներ, Ազգային ժողովի պատգամավորներ, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահ ի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

28 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Хнацах Аскеранского района и принял участие в торжественной церемонии открытия памятника погибшим в Великой Отечественной и Арцахской освободительной войнах.
Как сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах, Бако Саакян также ознакомился с рабочими условиями нового здания сельской администрации.
Глава государства отметил важность благоустройства сельских населенных пунктов, посчитав это одним из ключевых направлений развития Арцаха.