28 Դեկտեմբեր 2010 - 16:47 AMT
Դեկտեմբերի 28-ին Երևանում` նախագահական նստավայրի առջև, բողոքի ցույց կայացավ օտարալեզու դպրոցների բացման դեմ` մտավորականների, հասարակական կազմակերպությունների և անհատների մասնակցությամբ: Ցույցի մասնակիցները աշխատակազմի միջոցով Սերժ Սարգսյանին փոխանցեցին նախօրոք հարյուրավոր մարդկանց կողմից ստորագրված պահանջագիրը` չստորագրել «Լեզվի մասին» և «Հանրակրթության մասին» օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին ՀՀ օրենքի նախագիծը, որն Ազգային ժողովն ընդունել է դեկտեմբերի 22-ին:
Նախորդ 8 ամիսների ընթացքում հազարավոր մարդիկ այս կամ այն կերպ իրենց անհամաձայնությունն էին արտահայտում օտարալեզու դպրոցների բացման մասին կառավարության ծրագրի հետ, նրանցից մի քանի հարյուրն առնվազն մեկ անգամ մասնակցել են բողոքի ցույցերին:

28 Декабрь 2010 - 16:47 AMT
В Ереване 28 декабря у резиденции президента РА состоялась акция протеста с участием общественных организаций, представителей интеллигенции и отдельных лиц в связи с открытием иноязычных школ в стране. Через аппарат президента участники демонстрации передали Сержу Саргсяну заранее подписанное сотнями людей требование с призывом не подписывать законопроект РА о внесении поправок в законы «О языке» и «Об общем образовании», который был утвержден НС 22 декабря.
В течение минувших 8 месяцев тысячи людей в той или иной форме выражали свое несогласие по поводу программы правительства об открытии иноязычных школ, несколько сотен из них хотя бы раз участвовали в акциях протеста.