29 Դեկտեմբեր 2010 - 07:07 AMT
Վրաստանում հրատարակվող հայալեզու «Վրաստան» թերթը 90 տարեկան է: Այդ տարիների ընթացքում թերթը էական դերակատարություն է ունեցել վրացական հանրությանը հայերի ինտեգրման գործում:
Տարիների ընթացքում թերթը կարողացավ իր ավանդը ներդնել երկու եղբայրական ժողովրդների բարեկամության խորացման գործում: «Վրաստանի» լրագրողները միշտ աչքի են ընկել անաչառությամբ և երկու ժողովրդների բարեկամությանը ծառայելու պատրաստակամությամբ:
Հոբելյանի առիթով «Վրաստանը» շնորհավորանքներ է ստացել Վրաստանի և Հայաստանի նախագահներից, որոնք բարձր են գնահատել խմբագրության և կոլեկտիվի աշխատանքը:
«Հատուկ հարկավոր է նշել «Վրաստանի» կոլեկտիվի պրոֆեսիոնալիզմն ու քաղաքացիական դիրքորոշումը, որն արժանիորեն ծառայում է երկու ժողովրդների միջև բարիդրացիության ամրապնդմանը»,-ասվում է Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլու շնորհավորական ուղերձում: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը նշել է նաև «Վրաստանի» դերը վրաց և հայ ժողովրդների մերձեցման գործում: Նա ընդգծել է, որ երկու ժողովրդների եղբայրական հարաբերությունների օրինակ է ծառայում «Վրաստանի» 90-ամյա պատմությունը, հաղորդում է «Գրուզիա օնլյան»-ը:

29 Декабрь 2010 - 07:07 AMT
Издающаяся в Грузии армяноязычной газете «Врастан» (Грузия) исполнилось 90 лет. В течение всех этих лет газета играла существенную роль в деле интеграции армян в грузинское общество.
Газета за многие годы существования смогла внести свою лепту в дело углубления дружбы двух братских народов, которые бок о бок живут в течение многих веков. Журналистский корпус «Врастан» всегда отличался своей объективностью и службе дружбы двух народов.
С круглой датой «Врастан» поздравили президенты Грузии и Армении, которые высоко оценили заслуги редакции и журналистского коллектива армяноязычной газеты Грузии.
«Особо следует отметить профессионализм и гражданственность коллектива «Врастан», которая достойно служит почетному делу укрепления добрососедства между двумя народами», сказано в поздравлении президента Грузии Михаила Саакашвили, направленном коллективу газеты в связи с 90-летием. Президент Армении Серж Саргсян также отметил роль «Врастана» в деле сближения грузинского и армянского народов. Он подчеркнул, что примером истинно братских отношений двух народов служит 90-летия история «Врастан»Ю сообщает Грузия On-Line.