7 Հունվար 2011 - 12:05 AMT
Նոր տարվա նախօրեին Հայաստանի զորամասերից մեկում միջադեպ է տեղի ունեցել` այս անգամ քաղաքացիական անձանց մասնակցությամբ
Դեկտեմբերի 31-ի երեկոյան` մոտ 23:00-ին Իջևանի մարզի զորամասերից մեկի հսկիչ-անցագրային կետի մոտ զորամասի հրամանատար Սերգեյ Կարապետյանի և մի քանի քաղաքացիական անձանց միջև միջադեպ է տեղի ունեցել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամլո քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը: Նրա խոսքով` այդ կապակցությամբ քրեական գործ է հարուցվել խուլիգանության մեղադրանքով` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն: Ընդ որում` Կարապետյանը հաղորդել է, որ ներկա պահին բերման ենթարկվածներ կամ ձերբակալվածներ չկան, հետաքննություն է ընթանում: Կարապետյանը նաև կոչ է արել մինչև նախաքննության ավարտը ձեռնպահ մնալ այդ դեպքի առնչությամբ որևէ մեկնաբանություններից:
Սերգեյ Կարապետյանի և մի քանի քաղաքացիական անձանց միջև հակամարտություն է ծագել այն բանից հետո, երբ հրամանատարը նրանցից պահանջել է լքել զորամասը, ուր նրանք այցելել էին, որպեսզի հանդիպեին իրենց ծանոթի հետ: Երիտասարդները հրաժարվել են ենթարկվել, որից հետո վեճ է բռնկվել, արդյունքում երիտասարդներից երկուսը վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց: Վնասվածք է ստացել նաև զորամասի հրամանատար Սերգեյ Կարապետյանը:

Вечером 31 декабря около 23:00 у контрольно-пропускного пункта одной из воинских частей Иджеванского района между командиром воинской части Сергеем Карапетяном и несколькими гражданскими лицами произошел инцидент. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Давид Карапетян. По его словам, в связи с этим возбуждено уголовное дело по признакам хулиганства, по части 3 статьи 258 Уголовного кодекса РА. При этом Карапетян сообщил, что задержанных или находящихся под арестом на данный момент нет, ведется следствие. Карапетян также призвал воздержаться от каких-либо комментариев по поводу данного инцидента до завершения предварительного следствия.
Между Сергеем Карапетяном и несколькими гражданскими лицами возник конфликт после того, как командир потребовал их покинуть воинскую часть, которую они посетили для того, чтобы повидаться со своим знакомым. Молодые люди отказались подчиниться, после чего и разгорелся спор, в результате чего двое из молодых людей были доставлены в больницу с травмами. Травму получил также командир воинской части Сергей Карапетян.