Policy Forum Armenia-ն (PFA) 2010թ. դեկտեմբերի 31-ին հրապարակել է երկրորդ զեկույցը Հայաստանի շրջակա միջավայրի մասին, որը ընդհանուր տեղեկություններ է տալիս բնապահպանական սպառնալիքների մասին, որոնք կանգնած են հանրապետության առջև: Զեկույցում նշվում է, որ ՀՀ շրջակա միջավայրի ոլորտում կառավարման համակարգի բարելավման նպատակով հարկավոր են թափանցիկությունն ու օրենքների պահպանումը:
Զեկույցում հղում կա Թեղուտի պղնձամոլիբդենային հանքի շահագործման խնդիրներին:
Policy Forum Armenia (PFA) կազմակերպությունն անկախ ոչ կոմերցիոն կազմակերպություն է, որի գործունեությունն ուղղված է Հայաստանի տնտեսական զարգացմանը հրապարակային քաղաքականության շնորհիվ:

10 Январь 2011 - 07:13 AMT
Организация Policy Forum Armenia (PFA) 31 декабря 2010 года опубликовала второй по счету доклад об окружающей среде Армении, который предоставляет общую информацию об экологических угрозах, стоящих перед республикой. Доклад показывает, что для улучшения системы правления в сфере окружающей среды необходима прозрачность, активное общественное участие в процессе принятия решений, а также эффективное выполнение и строгое соблюдение существующих законов.
В докладе дается ссылка на проблему эксплуатации Техутского медно-молибденового месторождения.
Организация Policy Forum Armenia (PFA) – независимая некоммерческая организация, деятельность которой направлена на экономическое развитие Армении посредством публичной политики.