10 Հունվար 2011 - 16:11 AMT
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի դեկտեմբերի 30-ի հրամանով հաստատվել է «Կրթական համակարգում կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարի 2011-2012թթ. համալիր գործողությունների ծրագիրը», որն արժանացել էր ՀՀ կառավարության հավանությանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության մամլո ծառայությունից:
Ծրագրի էլեկտրոնային տարբերակն առաքվել էր Հայաստանում կրթական գործունեություն իրականացնող բոլոր միջազգային և տեղական հասարակական կազմակերպություններին` քննարկելու և առաջարկություններ ներկայացնելու նպատակով:
Քննարկումներ են կազմակերպվել ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սպորտի և երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովում, ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունում, ՀՀ Հանրային խորհրդում, ՀՀ պետական բուհերի ռեկտորների խորհրդում, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարին կից կոլեգիայի նիստում, ինչպես նաև ուսանողական տարբեր միավորումներում:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը կազմակերպություններից և քաղաքացիներից ստացել էր 108 առաջարկություն, որոնք ամփոփվել և ներառվել են ծրագրում:

10 Январь 2011 - 16:11 AMT
Приказом министра образования и науки РА Армена Ашотяна в Армении утверждена «Комплексная программа борьбы с коррупционными явлениями в системе образования на 2011-2012 годы», которая была одобрена правительством страны. Об этом агентству PanARMENIAN.Net сообщили в Министерстве образования и науки. Электронный вариант программы был разослан всем международным и местным общественным организациям, осуществляющим деятельность в области образования для обсуждения и предложений.
Специально для программы были организованы обсуждения, в том числе в постоянной парламентской комиссии Национального собрания Армении по вопросам науки, образования, спорта и молодежи, в оппозиционной фракции «Наследие», в различных студенческих советах и т.д.