11 Հունվար 2011 - 15:28 AMT
Հայաստանի կառավարությունում քննարկվել է Գարեգին Նժդեհի 125-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների ծրագիրը
Հունվարի 11-ին Հայաստանի կառավարությունում տեղի է ունեցել ռազմական-քաղաքական գործիչ, նոր ազգային գաղափարախոսության հիմնադիր Գարեգին Նժդեհի 125-ամյակին նվիրված միջոցառումները նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովի առաջին նիստը, որը վարել է վարչապետ, հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
Նիստում ներկայացվել է Գարեգին Նժդեհի 125-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների ծրագրի նախագիծը: Հաջորդիվ ծավալված մտքերի փոխանակության ընթացքում հնչել են առաջարկություններ հիշյալ նախագծով նախատեսվող, ինչպես նաև նոր միջոցառումների իրականացման վերաբերյալ:
Ամփոփելով քննարկման արդյունքները` վարչապետը նշել է, որ Գարեգին Նժդեհի 125-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների ծրագրի վերջնական տարբերակը լրամշակվելուց հետո կներկայացվի հանձնաժողովի անդամներին:

11 Январь 2011 - 15:28 AMT
В правительстве Армении обсудили программу юбилейных мероприятий, посвященных 125-летию Гарегина Нжде
11 января состоялось первое заседание комиссии по подготовительным юбилейным мероприятиям, посвященным 125-летию политического, военного деятеля, создателя новой национальной идеологии Гарегина Нжде. Заседание провел премьер-министр Армении, председатель комиссии Тигран Саркисян.
В ходе заседания была представлена программа юбилейных мероприятий, посвященных 125-летию Гарегина Нжде. Затем последовал обмен мыслями, в результате чего были озвучены предложения касательно программы, а также реализации новых мероприятий. Обобщая результаты обсуждения, премьер-министр Армении отметил, что после доработки членам комиссии будет представлен окончательный вариант программы.