Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը 2011-ին չի քննարկել կառավարությունում նոր կադրային փոփոխությունների հարցը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀԿ քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը` մեկնաբանելով ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունները կոալիցիայում պատրաստվող նոր կադրային փոփոխությունների մասին: «Այս տարի ՀՀԿ-ն խորհրդի և գործադիր մարմնի նիստեր դեռ չի կազմակերպել և չի քննարկել նման հարցեր»,- ասել է Շարմազանովը:
Նա հիշեցրել է ՀՀԿ-ի 20-ամյակի ժամանակ ՀՀ նախագահի ելույթի մասին և ընդգծել, որ այն պաշտոնյաները, որոնց աշխատանքը համապատասխանելու է երկրի ղեկավարի կողմից հայտարարված գերակայություններին, մնալու են իրենց պաշտոններում:

12 Январь 2011 - 10:09 AMT
Правящая Республиканская партия Армении (РПА) в 2011 году не обсуждала вопрос новых кадровых изменений в правительстве. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net заявил секретарь РПА Эдуард Шармазанов, комментируя сообщения армянских СМИ օ готовящихся в коалиции кадровых перестановках.
“В этом году РПА не провела еще заседаний Совета и исполнительного органа и не обсуждала подобные вопросы”,- сказал секретарь РПА.
Эдуард Шармазанов напомнил о выступлении президента Армении на церемонии, посвященной 20-летию РПА, и подчеркнул, что, должностные лица, работа которых будет соответствовать приоритетам, объявленным главой государства, останутся на своих постах.