13 Հունվար 2011 - 15:24 AMT
«Նանե» պարային համույթը կմասնակցի Քուվեյթի Al Grain միջազգային փառատոնին, որը կանցնի հունվարի 5-25-ը: Այդ մասին ասվում է Հայաստանի մշակույթի նախարարության կայքում:
Փառատոնում հանդես կգան պարային կոլեկտիվներ այնպիսի երկրներից, ինչպիսիք են Գերմանիան, Սերբիան, Բուլղարիան, Բոսնիան ու Հերցոգովինան, Հորդանանը, Եգիպտոսը:
«Նանե» համույթը հանդես է գալիս 1997 թվականից: Նա եղել է աշխարհի տարբեր երկրներում, այդ թվում ԱՄՆ-ում, Ռուսաստանում, Լիբանանում, Հնդկաստանում, Թուրքիայում, Քուվեյթում: Համույթի գեղարվեստական ղեկավարն է Նարինե Տոպոլյանը: Համույթը ներկայցնում է ստեպ, մոդեռն, հայկական ժողովրդական, դասական և ժամանակակից պարեր:

Армянский танцевальный ансамбль «Нанэ» с 5 по 25 января примет участие в международном культурном фестивале Al Grain в Кувейте, сообщается на сайте Минкульта Армении.
На фестивале также выступят танцевальные коллективы из таких стран, как Германия, Сербия, Болгария, Босния и Герцеговина, Иордания, Египет.
Ансамбль “Нанэ” выступает с 1997 года. Он побывал уже во многих странах мира, в том числе в Америке, России, Ливане, Индии, Турции, Кувейте и т.д. Художественный руководитель ансамбля – Нарине Тополян. “Нанэ” является одним из самых ярких танцевальных групп страны. Танцоры коллектива представляют такие направления танцевального искусства, как степ, модерн, армянские национальные танцы, классические, современные и другие.