«Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ը կարող է անցնել Երևանում: Այդ մասին մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը: Ըստ նրա, վերջնական որոշումը կկայացվի առաջիկա շաբաթվա ընթացքում: Ալեքսան Հարությունյանը նշել է նաև, որ այն գումարը, որը կպահանջվի մրցույթի կազմակերպման համար դեռ չի հաշվարկված, սակայն, եթե միջոցառումն անցնի Հայաստանում ծախսերի զգալի մասը կստանձնի Եվրոպական հեռարձակողների միությունը:
Մինչդեռ, կերկարացվի «Եվրատեսիլ 2011» մրցույթի ազգային ընտրական փուլի երգերի ընդունման ժամկետը, հայտարարել է Ալեքսան Հարությունյանը: Ինչպես հայտնի է այս տարի Հայաստանը մրցույթում ներկայացնելու է Էմմին: Ըստ Հարությունյանի, վերջին ժամկետի երկարացումը կապված է նրա հետ, որ շատ հայտնի կոմպոզիտորներ դեռ չեն ներկայացրել իրենց ստեղծագործությունները: Ընտրական փուլի համար արդեն ներկայացվել է շուրջ 30 երգ:
Հայաստանի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Արզումանյանը «Մամա» երգով հաղթեց Մինսկում կայացած «Մանկական Եվրատեսիլ 2010» մրցույթում: Հայաստանը մասնակցում է մրցույթին արդեն չորրորդ անգամ: Երկու անգամ ՀՀ ներկայացուցիչները գրավել են 2-րդ տեղը («Արևիկ» համույթն ու Լուարա Հայրապետյանը) և մեկ անգամ զբաղեցրել են 8-րդ հորիզոնականը (Մոնիկա Մանուչարովա):

Международный конкурс “Детское Евровидение” в 2011 году может пройти в Ереване. Об этом в ходе пресс-конференции заявил председатель совета Общественной телерадиокомпании Армении Алексан Арутюнян. По его словам, окончательное решение будет принято в течение ближайшей недели. Алексан Арутюнян также отметил, что сумма, которая потребуется на организацию конкурса пока не определена, однако в случае проведения мероприятия в Армении, внушительную часть затрат возьмет на себя Европейский вещательный союз.
Между тем, будут продлены сроки приема песен на национальный отборочный тур “Евровидения 2011”, на котором Армению представит певица Эмми. По словам Алексана Арутюняна, продление крайних сроков связано с тем, что многие известные композиторы пока не представили свои композиции на конкурс. На отборочный тур уже представлено порядка 30 песен.
Представитель Армении Владимир Арзуманян с песней «Мама» одержал победу на “Детском Евровидении 2010 ” в Минске. Армения приняла участие в конкурсе в четвертый раз подряд. Дважды армянские участники удостаивались второго места (ансамбль “Аревик”, Луара Айрапетян) и один раз занимали восьмую строчку в финале конкурса (Моника Манучарова).