17 Հունվար 2011 - 12:07 AMT
Ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի շարունական խախտումները և վերջին օրերին երկու հայ զինծառայողների վիրավորվելը խոսում է այն մասին, որ Բաքուն փորձում է ձախողել ղարաբաղյան հակամարտությունը խաղաղ ճանապարհով կարգավորելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերը: Ինչպես հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը, այդ մասին վկայում է նաև հունվարի 14-ին և 15-ին հայ-ադրբեջանական շփման գծում տեղի ունեցած միջադեպը, որի արդյունքում երկու հայ զինծառայողներ են վիրավորվել:
«Ադրբեջանի ղեկավարությունը իր ռազմատենչ կեցվածքով ու շփման գծում անընդհատ լարվածություն առաջացնելով փորձում է մարտական ոգի հաղորդել պարտության բարդույթ կրող զինվորին` մղելով հերոսության: Այդ փորձերը ժամանակավրեպ են: Ադրբեջանցի զինվորը հերոսանալու առիթը վաղուց բաց է թողել»,- ընդգծել է Դավիթ Կարապետյանը:
Հունվարի 14-ին և 15-ին ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի երկու զինծառայողներ են վիրավորվել հայ-ադրբեջանական շփման գծում ադրբեջանական ԶՈՒ կողմից ղարաբաղյան դիրքերի գնդակոծման արդյունքում:

17 Январь 2011 - 12:07 AMT
Периодическое нарушение Азербайджаном режима прекращения огня на линии соприкосновения Армии обороны НКР и ВС Азербайджана говорит о том, что Баку стремится провалить мирное урегулирование карабахского конфликта и свести на нет усилия МГ ОБСЕ. Как заявил пресс-секретарь министра обороны РА Давид Карапетян, об этом говорит и последний инцидент, в ходе которого двое армянских военнослужащих получили ранения.
«Азербайджанское руководство милитаристскими заявлениями и поведением на линии соприкосновения усиливает напряженность и пытается поднять боевой дух потерпевших поражение солдат и подталкивает их к геройским подвигам. Эти попытки запоздали. Азербайджанский солдат давно утерял возможность геройских поступков», – подчеркнул Давид Карапетян.
2 военнослужащих Армии обороны НКР ранены в результате обстрела азербайджанскими ВС карабахских позиций 14 и 15 января.