Ուկրաինայի չորս ընդունող քաղաքները որոշել են զբոսաշրջային երթուղիները, որ առաջարկվելու են 2012թ. Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության ժամանակ: Թվով ամենաշատ երթուղիներն ընդունում է Լվովը՝ 30 էքսկուրսիա տարբեր թեմատիկ, պատմական, մշակութային և հոգևոր ուղղություններով: Մասնավորապես, Լվովը շեշտը դնում է բազմամշակութային միջավայրի վրա՝ «Հայկական Լվով», «Հրեական Լվով», հայտնում է «Գերմանական ալիքը»:
Գործատուների համաուկրաինական ֆեդերացիայի զբոսաշրջության գծով գործադիր տնօրեն Եվրո-2012-ի Հանրային վերահսկողության կոմիտեի ներկայացուցիչ Տատյանա Տիմոշենկոն նշել է, որ երթուղիները պետք է շատ լինեն և որակյալ: Ըստ նրա, Դոնեցկի ու Խարկովի առաջարկած առանձին երթուղիները բոլորովին մտածված չեն:

Четыре принимающих украинских города определились с туристическими маршрутами к чемпионату Европы по футболу в 2012 году. Наибольшее количество маршрутов предлагает Львов – 30 экскурсий по различным тематическим, историческими и культурно-духовными направлениями. В частности, в своей концепции привлечения туриста Львов сделал акцент на поликультурности: “Львов – армянский”, “Львов – еврейский”, сообщает “Немецкая волна”.
Исполнительный директор Всеукраинской федерации работодателей в сфере туризма, представитель Комитета общественного контроля Евро-2012 Татьяна Тимошенко отметила, что маршрутов должно быть много и они должны быть качественными, с расчетом на поток туристов в будущем. По ее мнению, отдельные маршруты, предложенные Донецком или Харьковом, вовсе не продуманы.