22 January 2011 - 08:30 AMT
«Բռեյն-ռինգի» ՀՀ վարչապետի գավաթը նվաճել է անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի թիմը, որը հաղթանակ տարավ Պետական գույքի կառավարման վարչության թիմի հանդեպ: Երրորդ տեղում Արտակարգ իրավիճակների նախարարության թիմն էր: Լավագույն մասնակից ճանաչվեց Մանվել Բադալյանը Պետական գույքի կառավարման վարչության թիմից:
Շնորհավորելով մասնակիցներին ու գավաթը հանձնելով հաղթողին՝ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշեց, որ իրեն ուրախացնում են խաղի արդյունքները: «Անշարժ գույքի կադաստրը տարեվերջին մի շատ կարևոր նախագիծ էր ներկայացրել, որով նախատեսվում է այս տարվա ընթացքում թվայնացնել բոլոր քարտեզները, տեղեկագրերը, սեփականության վկայականները: Այսօր համոզվեցինք, որ կադաստրում կան բավարար քանակով ինտելեկտուալ կադրեր, որպեսզի հաջողությամբ իրականացնեն այս ծրագիրը»,- ասաց վարչապետը:
Վարչապետը նշեց, որ այս խաղի անցկացումն արդեն բարի ավանդույթ է դառնում և ցանկություն հայտնեց մյուս տարի մրցույթի մասնակիցների թվում տեսնել ոչ միայն պետական կառույցների ներկայացուցիչներին, այլ նաև լրագրողների:
Իր հերթին «Գիտակների հայկական ասոցիացիայի» ղեկավար Տիգրան Քոչարյանը հավելեց, որ մրցաշարին մասնակցել է 21 թիմ: «Հաղթող թիմերը որպես նվեր ստացան նաև գրքեր»,-նշել է նա:
«Բրեյն-ռինգ» ինտելեկտուալ խաղի «ՀՀ վարչապետի գավաթ» մրցաշարը կազմակերպել էին «Գիտակների հայկական ասոցիացիա» և «Քաղծառայողների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպությունները՝ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության աջակցությամբ:

22 Январь 2011 - 08:30 AMT
Победителем Кубка премьер-министра Армении по интеллектуальной игре “Брейн-ринг” стала команда комитета кадастра недвижимости, обыграв команду управления по управлению госимуществом. На третьем же месте оказались знатоки Министерства по чрезвычайным ситуациям. Лучшим игроком был признан участник клуба управления по управлению госимуществом Манвел Бадалян.
Поздравляя присутствующих и вручая кубок победителю, премьер-министра Армении Тигран Саркисян отметил, что очень рад результатом игры. “Комитет кадастра недвижимости в конце 2010 года представил нам проект, который можно считать революционным. Согласно этому проекту все данные ведомства предусматривается оцифровывать. А как мы сегодня убедились, недостатка в интеллектуалах ведомство не испытывает, следовательно, можно надеется на успех программы”, – сказал Т.Саркисян.
Он подчеркнул, что проведение игр уже становится доброй и красивой традицией. “Мы хотели бы расширить турнир, и поэтому хотим видеть среди участников не только представителей госструктур, но и журналистов”, – сказал премьер-министр Армении.
В свою очередь, руководитель “Армянской ассоциации знатоков” Тигран Кочарян добавил, что в турнире принимала участие 21 команда. “Победители получат кубки и призы в виде книг”, – отметил он.
Общественные организации “ Армянская ассоциация знатоков” и “Ассоциация госслужащих” при содействии Министерства науки и образования уже второй год проводит Кубок премьер-министра РА по интеллектуальным играм “Брейн-ринг”. Цель турнира – стимулировать участие сотрудников госуправления Армении в интеллектуальных играх и максимально расширить эти игры в стране.