22 Հունվար 2011 - 11:31 AMT
Հայաստանի Առաջադիմական կուսակցությունը միավորվել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ, որը մտնում է ՀՀ կոալիցիայի կազմի մեջ: Այդ մասին X արտահերթ համագումարում հայտնեց կուսակցության նախագահ Տիգրան Ուրիխանյանը: «Ողջ գործունեության ընթացքում մենք ձեռնպահ ենք մնացել ծայրահեղականությունից և պոպուլիզմից: 2007 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից հետո կուսակցության գործունեությունը պասիվացավ, և որպես առանձին քաղաքական ուժ մենք չենք կարող լուրջ արդյունքների հասնել: Այդ իսկ պատճառով մենք որոշեցինք միավորվել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ: «ԲՀԿ»-ն միակ կուսակցությունն է, որը կատարում է ստանձնած պարտավորությունները»,- ասել է Ուրիխանյանը:
Համագումարին ներկա էին 947 պատվիրակներ, ինչպես նաև «ԲՀԿ» ներկայացուցիչներ` կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ:

Прогрессивная партия Армении решила объединиться с партией «Процветающая Армения», которая входит в состав коалиции РА. Об этом на Х внеочередном съезде заявил председатель ППА Тигран Уриханян. «На протяжении всей деятельности мы воздерживались от радикализма и популизма. После парламентских выборов 2007 года деятельность партии стала пассивной, и как отдельная политическая сила мы не можем достичь серьезных результатов. Именно поэтому мы решили объединиться с партией «Процветающая Армения». «ПА» – единственная партия, которая выполняет взятые на себя обязательства», – сказал Уриханян.
На съезде присутствовало 947 делегатов, а также представители «ПА» во главе с председателем партии Гагиком Царукяном.