Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հուլիսի 22-ին առանձնազրույց է ունեցել աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի հետ, որից հետո տեղի է ունեցել երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը: Քննարկվել են տարբեր ոլորտներում հայ-վրացական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Նշվել է, որ նախնական գնահատմամբ, 2010թ. երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառությունն աճել է տասնմեկ տոկոսով: Սերժ Սարգսյանն ու Միխայիլ Սահակաշվիլին գոհունակությամբ են խոսել հումանիտար ոլորտում փոխգործակցության մասին, որի օրինակներից մեկն էլ երկու նախագահների նախաձեռնությամբ անցկացված հայ և վրացի դպրոցականների օլիմպիադան է:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայ-վրացական սահմանի հատման գործընթացներն առաջիկայում ավելի դյուրին, թափանցիկ, տրանսպորտային միջոցների համար բաց դարձնելու մասին, որպեսզի ավտոմեքենաները գրեթե առանց կանգ առնելու ընթանան մի երկրից մյուսը, ինչպես դա արվում է եվրոպական մի շարք պետություններում: Երկու երկրների նախագահները կարևորել են նաև տնտեսական համագործակցության զարգացման ճանապարհին արհեստականորեն ստեղծվող բյուրոկրատական խոչընդոտների վերացման ուղղությամբ ակտիվ աշխատանքը, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:

Президент Серж Саргсян 22 января провел отдельную беседу с находящимся в Армении с рабочим визитом президентом Грузии Михаилом Саакашвили. Как сообщает пресс-служба президента РА, затем состоялось обсуждение с участием официальных делегаций двух стран в расширенном составе. В ходе встречи был затронут широкий круг вопросов армяно-грузинского сотрудничества в различных областях. Было отмечено, что, по предварительной оценке, в 2010 году товарооборот между двумя странами увеличился на 11%. Серж Саргсян и Михаил Саакашвили с удовлетворением отметили взаимодействие в гуманитарной сфере, одним из примеров которого является проведенная по инициативе президентов олимпиада среди армянских и грузинских школьников.
На встрече речь шла о том, чтобы в ближайшем будущем процесс пересечения армяно-грузинской границы сделать более простым, прозрачным, открытым для транспортных средств, чтобы автомобили, почти не останавливаясь, проезжали из одной страны в другую, как это делается в ряде европейских государств. Президенты двух стран подчеркнули также важность активной работы по ликвидации бюрократических препятствий, искусственно создающихся на пути развития экономического сотрудничества. Президенты Саргсян и Саакашвили коснулись также региональных и международных вопросов, представляющих взаимный интерес.