Այսօր Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը իր նստավայրի մոտ հանդիպել է ՀՀ ԶՈւ շարքերում զինվորական ծառայության ժամանակ զոհված զինծառայողների ծնողների հետ: Կարճատև զրույցի ժամանակ զոհվածների հարազատներն իրենց դժգոհությունը հայտնեցին հետաքննության ընթացքի վերաբերյալ:
Սերժ Սարգսյանը հայտնել է նրանց, որ արդեն հանդիպել է Հայաստանի նորանշանակ ռազմական դատախազ Գևորգ Կոստանյանի հետ՝ հավելելով, որ վերջինս նույնպես կհանդիպի զոհված զինվորների հարազատներին, կլսի նրանց բողոքները: «Ես ինքս շահագրգռված եմ, որ բացահայտվեն զինծառայողների մահվան բոլոր հանգամանքները: Յուրաքանչյուր նման դեպք մեծ կորուստ է մեզ համար»,-ասել է Հայաստանի նախագահը:
Իր հերթին պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հայտնել է նախագահին, որ քրեական գործերի հետաքննությունը գտնվում է իր անձնական հսկողության տակ:

27 Январь 2011 - 14:35 AMT
Сегодня президент Армении Серж Саргсян перед своей резиденцией встретился с родителями солдат, погибших при прохождении воинской службы в ВС РА. В ходе короткой беседы родители погибших военнослужащих выразили недовольство в связи ходом расследований, проходящих по делу об убийстве солдат.
Серж Саргсян сообщил им, что уже встретился с новоназначенным военным прокурором Армении Геворком Костаняном, добавив, что последний также встретится с родителями погибших солдат и выслушает их жалобы. «Я и сам заинтересован, чтобы были раскрыты обстоятельства гибели военнослужащих. Каждый подобный случай – большая потеря для нас», – сказал президент Армении.
В свою очередь министр обороны Сейран Оганян сообщил Сержу Саргсяну, что уголовные дела находятся под его личным контролем.