Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսը (ՀԱԿ) բաց է բոլոր քաղաքական ուժերի համար, որոնց համար ընդունելի են ՀԱԿ հռչակագրում ամրագրված դրույթները: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանը` մեկնաբանելով լուրերն այն մասին, որ Հայաստանի Ժողովրդական կուսակցությունը կարող է միավորվել ՀԱԿ-ի հետ:
Խոսելով արտահերթ ընտրությունների անցկացման մասին` Զուրաբյանն ասել է, որ մի շարք քաղաքական ուժեր, որոնք նախկինում հանդես էին գալիս արտահերթ ընտրությունների դեմ, այժմ սատարում են այդ գաղափարին:
ՀԱԿ համակարգողը նկատել է, որ ՀՀ իշխանություններն արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների չեն գնա, քանի դեռ դա չի դիտարկվում որպես երկրում լարվածությունը մեղմացնելու հնարավորություն:

Commenting on reports that the People’s Party of Armenia led by Tigran Karapetyan may join the Armenian National Congress (ANC), Coordinator of ANC Levon Zurabyan said that the ANC is open for all political forces, which accept the provisions fixed in the ANC declaration.
Referring to organization of extraordinary elections, Zurabyan said that many political forces currently support this idea.
The RA authorities will not agree to extraordinary parliamentary election unless it is viewed as a possibility to ease tenseness in the country, he said.