Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսը (ՀԱԿ) բաց է բոլոր քաղաքական ուժերի համար, որոնց համար ընդունելի են ՀԱԿ հռչակագրում ամրագրված դրույթները: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանը` մեկնաբանելով լուրերն այն մասին, որ Հայաստանի Ժողովրդական կուսակցությունը կարող է միավորվել ՀԱԿ-ի հետ:
Խոսելով արտահերթ ընտրությունների անցկացման մասին` Զուրաբյանն ասել է, որ մի շարք քաղաքական ուժեր, որոնք նախկինում հանդես էին գալիս արտահերթ ընտրությունների դեմ, այժմ սատարում են այդ գաղափարին:
ՀԱԿ համակարգողը նկատել է, որ ՀՀ իշխանություններն արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների չեն գնա, քանի դեռ դա չի դիտարկվում որպես երկրում լարվածությունը մեղմացնելու հնարավորություն:

Оппозиционный Армянский Национальный Конгресс (АНК) открыт для всех политических сил, для которых приемлемы положения, закрепленные в декларации АНК. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил координатор АНК Левон Зурабян, комментируя сообщения о том, что Народная партия Армении может объединиться с АНК.
Говоря о проведении внеочередных выборов, Зурабян сказал, что многие политические силы, ранее выступающие против внеочередных выборов, сейчас поддерживают эту идею.
Координатор АНК заметил, что власти РА не пойдут на внеочередные парламентские выборы, пока досрочные выборы не будут рассматриваться как возможность ослабить напряжение в стране.