29 Հունվար 2011 - 13:17 AMT
Այսօր Երևանում կայացավ Հայաստանի Երիտասարդական կուսակցության 10-րդ արտահերթ համագումարը, որի ժամանակ ՀԵԿ-ը հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» կոալիցիոն կուսակցության հետ միավորման մասին: «Բարգավաճ Հայաստանի» ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը ողջունեց ՀԵԿ որոշումը:
Երիտասարդական կուսակցության նախագահ Վահան Բաբայանն իր հերթին լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ իր գլխավորած կուսակցության քաղաքական կուրսը համահունչ է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ծրագրերին: Բաբայանը հաղորդեց, որ «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ միավորման մասին որոշումն ընդունվել էր դեռևս 2010թ. նոյեմբերին:

29 Январь 2011 - 13:17 AMT
Сегодня в Ереване состоялся 10-ый внеочередной съезд Молодежной партии Армении (МПА), в ходе которого МПА заявила об объедании с коалиционной партией «Процветающая Армения». Лидер «Процветающей Армении» Гагик Царукян поприветствовал решение МПА.
В свою очередь председатель Молодежной партии Ваан Бабаян в беседе с журналистами сказал, что политический курс возглавляемой им партии созвучен с программой партии «Процветающая Армения». Бабаян сообщил, что решение об объединении с «Процветающей Арменией» было принято еще в ноябре 2010 года.