Փետրվարի 3-ին Մոսկվայի «Դուրով» արտ ակումբում կայանալու է վոկալիստ, դաշնակահար, գործիքավորող և կոմպոզիտոր Սերգեյ Մանուկյանի համերգը: Մանուկյանը Ռուսաստանի ջազային իրադարձությունների առաջատար երաժիշտներից է: Նա մասնակցել էՊորիի, Ֆրայբուրգի, Կարսլռուի հեղինակավոր ջազային փառատոներին: 1980-ականների վերջին Մանուկյանն աշխատել է ԱՄՆ-ում, «Warner Brothers» ստուդիայում համագործակցել Ռիչարդ Էլիոթի հետ, հանդես եկել այնպիսի երաժիշտների հետ, ինչպիսիք են Արտ Ֆարմերը, Դիզի Գիլեսպին, Ջորջ Բենսոնը, Հերբի Հենքոքը, Քուինսի Ջոնսը:
Փետրվարին համերգով հանդես է գալու երգչուհի Սաբինա Վարդանովան: Նա ելույթ է ունենալու անվանի դաշնակահար, Տեխասի Սան Անտոնիո համալսարանի պրոֆեսոր Վալերի Գրոխովսկու հետ: Իսկ փետրվարի 17-ին արտ ակումբի բեմում հանդես են գալու «Միրայֆ» խումբը` Արմեն և Մարիամ Մերաբովները:
Համերգները կայանալու են «Jazz In Motion» նախագծի շրջանակներում, որը լավագույն ռուսական և արտասահմանյան երաժիշտների շաբաթական համերգների շարք է, հաղորդվում է «Դուրով» արտ ակումբի և tMotion պրոդյուսերական ընկերության կայքում:

31 Январь 2011 - 09:56 AMT
3 февраля в арт-клубе «ДуровЪ» в Москве состоится концерт вокалиста, пианиста, аранжировщика и композитора Сергея Манукяна. Манукян – постоянный хедлайнер ведущих джазовых событий России. Он участвовал в самых престижных джазовых фестивалях в Пори, Фрайбурге, Карлсруэ. Первый Международный конкурс джазовых вокалистов в Польше принес награду и известность за рубежом. В конце 80-х Манукян работал в США, сотрудничал с Ричардом Эллиотом на студии “Warner Brothers”, выступал на одних сценах с такими музыкантами, как Арт Фармер, Диззи Гиллеспи, Джордж Бенсон, Херби Хэнкок, Куинси Джонс. Сотрудничал с мировыми знаменитостями в советско-американском проекте “Music Speaks Louder Than Words”, в том числе с Синди Лаупер, Майклом Болтоном, группой “Earth Wind & Fire”.
10 февраля с концертом выступит певица Сабина Вартанова. На сцену она выйдет вместе с знаменитым пианистом, профессором Техасского университета Сан-Антонио Валерием Гроховским. А 17 февраля на сцене арт-клуба выступит знаменитая группа «Мирайф» – Армен и Мариам Мерабовы.
Концерты состоятся в рамках проекта «Jazz In Motion» – серии еженедельных концертов лучших российских и зарубежных джазовых музыкантов, сообщается на сайте Арт-клуб «Дуровъ» и продюсерская компания tMotion.