31 Հունվար 2011 - 17:06 AMT
«Նա/Նե» ամենամյա մրցանակաբաշխության ժամանակ «Տպագիր հոդված» անվանակարգում առաջին տեղը զբաղեցրեց «Առավոտ» օրաթերթի լրագրող Գոհար Հակոբյանը` «Նռան ծաղիկը փախավ հայրական տնից» հոդվածի համար: «Ռադիո նյութ» անվանակարգում 12 աշխատանք էր ներկայացված: Առաջին տեղը շնորհվեց Արմինե Գևորգյանին «Ռադիո Հայ»-ից: Իսկ «Հեռուստատեսային նյութ» անվանակարգում ներկայացված 29 աշխատանքներից ոչ մեկը չարժանացավ առաջին մրցանակին: «Չեմ լռի…» աշխատանքի համար Երևանի պետական լեզվաբանական համալսարանի ուսանողուհի Սեդա Ստեփանյանը հաղթող ճանաչվեց «Ուսանողական աշխատանք» անվանակարգում: «Առևտրային գովազդ» անվանակարգում հաղթեց Status Holding ընկերությունը: «Առցանց կամ բլոգի հոդված» անվանակարգում, որտեղ ամենից շատ աշխատանք էր ներկայացված (43) հաղթող ճանաչվեց Աննա Մուրադյանը «Պարզապես կույր հավատ. Մարիամ Սուխուդյանը Ժաննա Դ’Արկը չէ» հոդվածով: Իսկ «Լուսանկարչական աշխատանք» անվանակարգում 7 աշխատանքներից միայն մեկի հեղինակն արժանացավ մրցանակի` Իննա Մխիթարյանը:
«Նա/Նե 2010» մրցույթում ներկայացված աշխատանքները պետք է արտացոլեին գործունեություն, ձեռքբերումներ, խնդիրներ և գենդերային բռնությունը կանանց նկատմամբ քաղաքական, հասարակական և տնտեսական ոլորտներում` տղամարդկանց և կանանց հավասարության տեսակետից: Ամենամյա մրցանակաբաշխության նպատակը տարվա ընթացքում նման թեմաների լուսաբանման խթանումն է: Միջոցառման կազմակերպիչներն են Բրիտանական խորհուրդը, Երևանում Բրիտանական դեսպանատունը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը, ՄԱԿ-ի բնակչության հիմնադրամը և ՎիվաՍել-ՄՏՍ բջջային օպերատորը:

31 Январь 2011 - 17:06 AMT
На торжественной церемонии вручения наград ежегодной премии “На/Нэ 2010”,где было представлено более 100 работ,первое место в номинации “Печатная статья” заняла журналистка ежедневной газеты “Аравот” Гоар Акопян за статью «Гранатовый цветок сбежал из отчего дома». В номинации радиоматериал было представлено 12 работ. Первое место было присуждено Армине Геворкян из “Радио Хай”. В номинации же “Телевизионный материал” из представленных 29 работ первое место никому не досталось. За работу “Не буду молчать…” студентка Ереванского государственного лингвистического университета Седа Степанян стала победительницей в номинации “Студенческая работа”. В номинации “Коммерческая реклама” выиграла компания Status Holding. Победителем в номинации “Сетевой статьей или статьей в блоге”, на которой было представлено больше всего работ (43), стала Анна Мурадян за статью “Всего лишь слепая вера: Мариам Сухудян не Жанна д’Арк”. А в номинации “Фоторабота” из 7 работ было выделено только одно место – первое, которое досталось Инне Мхитарян.
Работы, представленные в премии “На/Нэ 2010” должны были отражать деятельность, достижения, проблемы и гендерное насилие относительно женщин в политической, общественной и экономической сферах с точки зрения равенства мужчин и женщин. Целью ежегодной премии является стимулирование освещений подобных тем в течение года. Организаторами мероприятия являются Британский совет Армении, Посольство Великобритании в Армении, Ереванский офис ОБСЕ, Фонда народонаселения ООНи сотовый оператор VivaCell-MTS.