4 Փետրվար 2011 - 13:11 AMT
Հայաստանի կառավարությունը բանակցություններ է վարում աշխարհահռչակ երգիչ և դաշնակահար Սթիվի Ուանդերի և մի շարք այլ «աստղերի» հետ` Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված «Այլևս երբեք» համերգաշարի կազմակերպման վերաբերյալ, որպեսզի Ցեղասպանության ճանաչման գործընթացին մեծ հնչեղություն հաղորդվի:
Համերգները կտևեն 5 տարի և պետք է միջազգային հանրությանը հաղորդեն ճշմարտությունը Հայոց ցեղասպանության մասին: Համերգաշարը կավարտվի 2015 թվականին, երբ կնշվի Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցը: «Այն, ինչ անհնար է անել քաղաքականության օգնությամբ, կարելի է անել երաժշտության օգնությամբ»,- ասել է Գլենդեյլում «Նկարիչները հանուն խաղաղության» ՀԿ մամլո քարտուղար Անուշ Հովսեփյանը:
Հովսեփյանը նշել է, որ համերգների ընթացքում մասնակիցները կհիշատակեն նաև ցեղասպանությունների մասին Ռուանդայում, Կամբոջայում և Սուդանում, որոնք իրագործվել են 1948թ. ՄԱԿ-ի հայտնի բանաձևի ընդունումից հետո:
Լոս Անջելեսում Հայաստանի հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը հաստատել է տեղեկությունն այն մասին, որ Հայաստանի իշխանությունները սատարում են այդ նախաձեռնությունը: «Այլևս երբեք» շրջանի առաջին համերգը կկայանա 2011 թվականի ապրիլի 17-ին Հոլիվուդում` Universal City Gibson Amphitheatre-ում`Սթիվի Ուանդերի, կանադացի կատարող Դեյվիդ Ֆոսթերի և հայտնի հայ երգչուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանի մասնակցությամբ, գրում է Glendale News-Press-ը:

Правительство Армении ведет переговоры с знаменитым певцом и пианистом Стиви Уандером и рядом других «звезд» по поводу организации цикла концертов “Больше никогда”, посвященного 100-летию Геноцида армян в Османской империи.
Концерты продолжатся 5 лет и должны донести до мирового сообщества правду о Геноциде армян. Цикл концертов завершится в 2015 году, когда будет отмечаться 100-летие Геноцида. ”То, что невозможно сделать с помощью политики, можно сделать с помощью музыки”, – сказала в Глендейле пресс-атташе ОО “Художники во имя мира” Ануш Овсепян.
Овсепян также отметила, что в ходе концертов участники также упомянут о геноциде в Руанде, Камбодже и Судане, которые были совершены после принятия известной резолюции в ООН в 1948 году.
Консул Армении в Лос-Анджелесе Григор Ованнисян подтвердил информацию о том, что власти Армении поддерживают данную инициативу. Первый концерт цикла “Больше никогда” состоится 17 апреля 2011 года в Голливуде, в Universal City Gibson Amphitheatre c участием Стиви Уандера, канадского исполнителя Дэйвида Фостера и известной армянской певицы Флоры Мартиросян, пишет Glendale News -Press.