7 Փետրվար 2011 - 13:25 AMT
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության խաղաղապահ բրիգադի զորավարժություններին, որոնք գումարտակի մակարդակով տեղի կունենան մայիսին Հայաստանում, ներկա կգտնվեն ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի և անդամ պետությունների ներկայացուցիչներ, հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունը: Այդ մասին պայմանավորվածությունը ձեռք բերվեց փետրվարի 2-4-ը Մոսկվայում կայացած ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների խաղաղապահ գործողությունների համար պատասխանատու պաշտոնյաների խորհրդակցությունների ժամանակ, որոնց մասնակցել է նաև ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը:
Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերի կազմավորման խնդիրները, ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերի կողմից համապատասխան համատեղ գործողություններ իրականացնելու, զորավարժություններ նախապատրաստելու և անցկացնելու հետ կապված հարցեր:

7 Февраль 2011 - 13:25 AMT
На учениях миротворческой бригады Минобороны РА, которые пройдут на уровне батальона в мае в Армении, будут присутствовать представители Объединенного штаба ОДКБ и стран-участниц Организации, сообщает пресс-служба Минобороны РА. Договоренность об этом была достигнута на прошедших 2-4 февраля в Москве совещаниях ответственных за миротворческие операции лиц оборонных ведомств стран-участниц ОДКБ.
Как говорится в сообщении, во время совещания были затронуты вопросы, касаюшиеся организации Коллективных миротворческих сил ОДКБ и организации совместных мероприятий и учений.