9 Փետրվար 2011 - 10:24 AMT
Փետրվարի 9-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երևան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպմանը կարևորվեց 2010 թ. դեկտեմբերի 1-ին ԵԱՀԿ Աստանայի գագաթաժողովին ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ ընդունված հնգակողմ հայտարարությունը:
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին հունվարի 24-ին Մոսկվայում կայացած Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների հանդիպման արդյունքները:

9 февраля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился в Ереване с сопредседателями Минской Группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта Бернаром Фасье (Франция), Робертом Брадтке (США) и Игорем Поповым (Россия). Во встрече принимал также участия личный представитель действующего председателя ОБСЕ посол Анджей Каспршик.
В ходе встречи была отмечена важность принятого в Астане 1 декабря 2010 года на саммите ОБСЕ заявления по карабахскому урегулированию. Были также обсуждены итоги встречи глав МИД Армении и Азербайджана в Москве 24 января 2011 года.