Փետրվարի 12-ին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համագումարի շրջանակներում Գագիկ Ծառուկյանը միաձայն վերընտրվել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ: Համագումարի շրջանակներում ընդունվել է քաղխորհրդի հաշվետվությունը կատարած աշխատանքի մասին: Ընտրվեց նաև քաղխորհրդի կազմը 207 մարդուց բաղկացած և 7 անդամից բաղկացած վերահսկիչ հանձնաժողովը:
«Եթե ես չկարողանամ կատարել իմ առաքելությունը, ապա կգումարեմ արտահերթ համագումար, և դուք կկարողանաք ընտրել ում ցանկանաք և ես ձեր հետ կլինեմ»,-ասել է Ծառուկյանը՝ վերընտրվելուց հետո:
Համագումարին ներկա էին ՀՀԿ ներկայացուցիչ Գալուստ Սահակյանը, «Ժառանգությունից»՝ Ստեփան Սաֆարյանը, ՀՅԴ-ից՝ Արմեն Ռուստամյանը և Հրանտ Մարգարյանը, «Օրինաց երկրից»՝ Խաչիկ Հարությունյանը:

12 Февраль 2011 - 11:30 AMT
В рамках съезда партии “Процветающая Армения” 12 февраля Гагик Царукян единогласно был переизбран лидером партии. В рамках съезда также был принят отчет политического совета о проделанной работе. Также были переизбраны новый политической совет в количестве 207 человек и контрольная комиссия в количестве 7 человек.
«Если я не смогу выполнить свою миссию, то соберу внеочередной съезд, и вы сможете выбрать того, кого хотите, и я буду с вами», – сказал Гагик Царукян после того, как он был переизбран на пост лидера партии.
На съезде присутствовали от Республиканской партии Армении Галуст Саакян, от партии «Наследие» Степан Сафарян, от АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян и Грант Маргарян и от партии «Оринац Еркир» Хачик Арутюнян.