«Բարգավաճ Հայաստանը» քաղաքական պայքարի քաղաքակիրթ մեթոդների, երկխոսության ու փոխզիջման կողմից է: Այդ մասին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության V համագումարի շրջանակներում իր ելույթում հայտնել է կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը: Նա ավելացրել է, որ կուսակցությունը հավատարիմ է ժողովրդավարական սկզբունքներին և վստահ է իր ուժերի մեջ, պատրաստ է քաղաքակիրթ պայքարին ու ազատ մրցակցությանը:
«Բարգավաճ Հայաստանի» ղեկավարն ընդգծել է, որ ընտրությունները պետք է միավորեն, այլ ոչ թե պառակտեն հասարակությունը, և ընթանան բացառապես խաղի ժողովրդավարական կանոնների համաձայն: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին ընտրությունները, նախընտրական կրքերն ու հետընտրական գործընթացները շատ ցավոտ են ընթացել Հայաստանում, իսկ քաղաքական պայքարը դուրս է եկել թույլատրելիի սահմանից:
Գագիկ Ծառուկյանն ավելացրել է, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» պատրաստ է առաջիկա ընտրություններին և վստահ է իր ուժերի մեջ:

12 Февраль 2011 - 13:36 AMT
Партия “Процветающая Армения” является сторонницей цивилизованных методов политической борьбы, диалога и компромисса. Об этом заявил в своем выступлении в рамках V-ого съезда партии “Процветающая Армения” ее лидер Гагик Царукян. Он добавил, что партия верна демократическим принципам и уверена в своих силах, готова к цивилизованной борьбе и свободной конкуренции.
Глава “Процветающей Армении” подчеркнул, что выборы должны объединять, а не раскалывать общество и вестись исключительно в соответствии с демократическими правилами игры. Он отметил, что в последние годы выборы, предвыборные страсти и поствыборные процессы протекали очень болезненно в Армении, и политическая борьба выходила за рамки допустимого.
Гагик Царукян также добавил, что “Процветающая Армения” готова к будущим выборам и уверена в своих силах.