15 Փետրվար 2011 - 12:30 AMT
Հարյուրավոր մարդիկ են հավաքվել Մատենադարանի մոտ, որտեղ Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ, ԱԼՄ հոլդինգի ղեկավար Տիգրան Կարապետյանը անց է կացնում իր «համագումարը բաց երկնքի տակ»: Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը իրադարձությունների վայրից, համագումարի մասնակիցները նամակ են ընդունել, որը մտադիր են հանձնել ՀՀ նախագահին: Ուղերձում, մասնավորապես, թվարկվում են կուսակցության հիմնական պահանջները՝ ազատ արձակել մարտի 1-ի գործով բոլոր կալանավորներին, բացառել Լեռնային Ղարաբաղի հանձնումը և արևմտյան խաղաղապահ ուժերի տեղակայումը տարածաշրջանում, ջավախահայության հարցը բարձրացնել պետական մակարդակի:
Ըստ Տիգրան Կարապետյանի, նա պայքարում է միայն իշխանությունների դեմ: «Մեր կուսակցությունը չի պատրաստվում որևէ կոալիցիայի մեջ մտնել: Ես գիտեմ, որ իմ դեմ են տրամադրված հայաստանյան ԶԼՄ-ները, մասնավորապես, «Հայկական ժամանակը»: Մենք ցանկանում էինք համագումարը անցկացնել մարզահամերգային համալիրում, սակայն, մեզանից պահանջեցին 10 մլն դրամ, նման գումար մենք չունեինք: Այժմ մենք համագումար ենք անցկացնում, իսկ փետրվարի 28-ին մեծ հանրահավաք կլինի: Եթե մինչ փետրվարի 28-ը իշխանությունները չկատարեն մեր պահանջները, մենք նրանց «կարմիր քարտ» ցույց կտանք, մենք նրանց «ոչ» կասենք»,-ասել է լրագրողներին Տիգրան Կարապետյանը:
Հանրահավաքի մասնակիցների մի մասը մնացել է Մատենադարանի մոտ, մյուսները շարժվել են դեպի նախագահի նստավայր՝ հանձնելու համար իրենց ուղերձը:

15 Февраль 2011 - 12:30 AMT
Несколько сотен людей собралось возле Матенадарана, где лидер Народной партии, глава холдинга АЛМ Тигран Карапетян проводит свой «съезд под открытым небом». Как передает корреспондент PanARMENIAN.Net с места событий, участники импровизированного съезда приняли текст письма, которое они намерены передать президенту Армении. В петиции, в частности, перечисляются основные требования партии: немедленное освобождение всех задержанных в связи с событиями 1 марта 2008 года, исключить сдачу Нагорного Карабаха и ввод в регион западных миротворческих сил, поднять вопрос армян Джавахка на государственный уровень.
По словам Тиграна Карапетяна, он борется только против властей. «Наша партия не собирается входить в какую-либо коалицию. Я знаю, что против меня направлены СМИ Армении, в частности, газета «Айкакан Жаманак». Мы хотели провести съезд в Спортивно-концертном комплексе, однако с нас запросили 10 млн драмов, которых у нас нет. Сейчас мы проводим съезд, а 28 февраля будет большой митинг. Если к 28 февраля власти не выполнят наши требования, мы им покажем «красную карточку», мы им скажем нет”, – сказал журналистам Тигран Карапетян.