15 Փետրվար 2011 - 12:30 AMT
Հարյուրավոր մարդիկ են հավաքվել Մատենադարանի մոտ, որտեղ Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ, ԱԼՄ հոլդինգի ղեկավար Տիգրան Կարապետյանը անց է կացնում իր «համագումարը բաց երկնքի տակ»: Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը իրադարձությունների վայրից, համագումարի մասնակիցները նամակ են ընդունել, որը մտադիր են հանձնել ՀՀ նախագահին: Ուղերձում, մասնավորապես, թվարկվում են կուսակցության հիմնական պահանջները՝ ազատ արձակել մարտի 1-ի գործով բոլոր կալանավորներին, բացառել Լեռնային Ղարաբաղի հանձնումը և արևմտյան խաղաղապահ ուժերի տեղակայումը տարածաշրջանում, ջավախահայության հարցը բարձրացնել պետական մակարդակի:
Ըստ Տիգրան Կարապետյանի, նա պայքարում է միայն իշխանությունների դեմ: «Մեր կուսակցությունը չի պատրաստվում որևէ կոալիցիայի մեջ մտնել: Ես գիտեմ, որ իմ դեմ են տրամադրված հայաստանյան ԶԼՄ-ները, մասնավորապես, «Հայկական ժամանակը»: Մենք ցանկանում էինք համագումարը անցկացնել մարզահամերգային համալիրում, սակայն, մեզանից պահանջեցին 10 մլն դրամ, նման գումար մենք չունեինք: Այժմ մենք համագումար ենք անցկացնում, իսկ փետրվարի 28-ին մեծ հանրահավաք կլինի: Եթե մինչ փետրվարի 28-ը իշխանությունները չկատարեն մեր պահանջները, մենք նրանց «կարմիր քարտ» ցույց կտանք, մենք նրանց «ոչ» կասենք»,-ասել է լրագրողներին Տիգրան Կարապետյանը:
Հանրահավաքի մասնակիցների մի մասը մնացել է Մատենադարանի մոտ, մյուսները շարժվել են դեպի նախագահի նստավայր՝ հանձնելու համար իրենց ուղերձը:

A crowd of several hundred people gathered at Madenadaran museum of ancient manuscripts where the People’s Party leader, head of ALM Holding Tigran Karapetyan is conducting his “open-air congress.”
As PanARMENIAN.Net correspondent reports from the ground, participants of the impromptu rally approved the message to be passed to Armenian President. The petition in question lists basic demands of the party: immediate liberation of those arrested after March 1, 2008 events; preclusion of ceding Karabakh and stationing of western peacemaking forces in the region; inclusion on Javakhk Armenians’ issue on the government’s agenda.
As Tigran Karapetyan noted, the struggle is aimed solely against authorities, without any intention on behalf of the party to enter into a coalition. “Unless the authorities fulfill our conditions by February 28 we’ll show them a “red card”, demanding extraordinary elections,” Karapetyan stressed.
The rally continued, with a group of demonstrators heading for presidential residence to pass the petition.