Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Կարապետյանի կողմնակիցները հանրագիր են ներկայացրել Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանին: Ըստ կուսակցության մամլո քարտուղար Մանվել Մարգարյանի, Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ հանրագրում արծարծված են հարցեր, որոնք ոչ միայն ՀՀ նախագահի, այլ նաև ԱԺ-ի ու կառավարության իրավասությանն են վերաբերում, և նրանք համատեղ կաշխատեն հանրագրում նշված բոլոր խնդիրները վերացնելու ուղղությամբ:
Մարգարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ եթե մինչ փետրվարի 28-ը պահանջները չկատարվեն, կուսակցությունը կոչ կանի ժողովրդին անվստահություն հայտնել իշխանություններին և կպահանջի անցկացնել արտահերթ խորհրդարանական ու նախագահական ընտրություններ:
Այսօր Ժողովրդական կուսակցության հանրահավաքում ընդունվել է հանրագիր, որտեղ, մասնավորապես, ներկայացվել են կուսակցության հիմնական պահանջները՝ անհապաղ ազատ արձակել մարտի 1-ի գործով ձերբակալվածներին, բացառել Լեռնային Ղարաբաղի հանձնումն ու արևմտյան խաղաղապահ ուժերի տեղակայումը տարածաշրջանում, պետական մակարդակով արծարծել ջավախահայերի հարցը:

15 February 2011 - 13:09 AMT
Supporters of leader of People’s Party Tigran Karapetyan handed over a public petition to Armenian Presidential Staff Chief Karen Karapetyan.
According to Spokesperson for the party Manvel Margaryan, Karapetyan said that the petition contains matters, which are within the competence of the RA President, National Assembly and government. Thus, they will unite efforts to solve the problems mentioned in the petition.
At the same time, Margaryan told a PanARMENIAN.Net reporter that if the demands are not met until February 28, the party will hold a rally and urge people to express no confidence in the authorities, as well as will demand organization of extraordinary parliamentary and presidential elections.
During the February 15 rally of the People’s Party, a public petition was approved, in which the party demanded from the authorities that they immediately release the people detained with respect to the March 1, 2008, events, exclude Nagorno Karabakh’s surrender and stationing of western peacekeeping forces in the region, as well as bring the matter of Javakheti Armenians to a state level.