Հայաստանի նախագահը ծրագրում է ոչնչացնել խոշոր օլիգարխներին, գրում է «Հայկական Ժամանակ» թերթը` հղում կատարելով ղեկավարող կառույցներից աղբյուրներին: Թերթի համաձայն, նախագահն Արևմուտքին խոստացել է ազատվել օլիգարխիայից, և Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանին հաջորդելու են Սամվել Ալեքսանյանն ու Ռուբեն Հայրապետյանը: Սակայն կոալիցիայում ծագած խնդիրները` կապված նոր կոալիցիոն հուշագիրը, որում նշվում է, որ իշխող կոալիցիան առաջիկա նախագահական ընտրություններում սատարելու է Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը, ստորագրելուց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հրաժարվելու հետ, նախագահին ստիպեցին ժամանակավորապես հրաժարվել իր ծրագրից:
Թերթը հաղորդում է նաև, որ նոր կոալիցիոն հուշագրի քննարկման ժամանակ ընդհարում է տեղի ունեցել Գագիկ Ծառուկյանի և Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի միջև:
Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը հրաժարական է տվել: Հրաժարականի պատճառը միջադեպն է, որ տեղի է ունեցել նրա և ՀՀ նախագահի աշխատակազմի արարողակարգային ծառայության աշխատակից Արամ Կանդայանի միջև: Միջադեպը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 3-ին հանրահայտ տենոր Պլասիդո Դոմինգոյի երևանյան համերգի ժամանակ: Մասնավորապես, Բեգլարյանի տիկինը և նրա ընկերուհին զբաղեցրել են Հայաստանի նախագահի համար նախատեսված տեղերի հարևան աթոռները, որտեղ ըստ արարողակարգի իրավունք ունեն նստելու միայն Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը, ԱԺ խոսնակը և վարչապետը: Արամ Կանդայանը խնդրել է Բեգլարյանի տիկնոջը մեկ այլ տեղ զբաղեցնել: Սակայն, այդ խնդրանքը առաջացրել է վերջինիս վրդովմունքը, որն այդ միջադեպի առնչությամբ բողոքել է ամուսնուն: Իր հերթին Գագիկ Բեգլարյանը խնդրել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանին հանդիպում կազմակերպել Արամ Կանդայանի հետ, որին նախկին քաղաքապետը տարել է իրեն պատկանող «Մետաքս» կոմբինատ և դաժան ծեծի ենթարկել:

16 Февраль 2011 - 14:29 AMT
Президент Армении Серж Саргсян планирует покончить с крупными олигархами, пишет газета “Айкакан Жаманак” с ссылкой на источники в руководящих структурах. Согласно газете, президент пообещал Западу покончить с олигархией в стране, и на очереди, после бывшего мэра Еревана Гагика Бегларяна, Самвел Алексанян и Рубен Айрапетян. Однако проблемы в коалиции, связанные с отказом лидера партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна подписать новый коалиционный меморандум, где указывалось бы, что правящая коалиция на будущих президентских выборах поддержит кандидатуру Сержа Саргсяна, вынудила президента временно отказаться от своей программы.
Газета также сообщает, что во время обсуждения нового коалиционного меморандума произошел конфликт между Гагиком Царукяном и секретарем Совета Национальной безопасности Армении Артуром Багдасаряном.
8 декабря 2010 года мэр Еревана Гагик Бегларян подал в отставку. Причиной отставки Бегларяна послужил инцидент, возникший между ним и сотрудником протокольного отдела аппарата президента Армении Арамом Кандаяном. Инцидент между Бегларяном и Кандаяном произошел 3 декабря во время ереванского концерта всемирно известного тенора Пласидо Доминго. В частности, супруга Бегларяна и ее подруга заняли места рядом с местами президента Армении, где по протоколу имеют право сидеть только Католикос Всех армян, спикер парламента и премьер-министр Армении. Арам Кандаян попросил супругу Бегларяна пересесть. Однако эта просьба вызвала возмущение жены Бегларяна, которая пожаловалась мужу. В свою очередь Гагик Бегларян попросил руководителя аппарата президента Карена Карапетяна организовать встречу с Кандаяном, которого отвез на принадлежащий ему завод "Метакс" и жестоко избил.