23 Փետրվար 2011 - 09:55 AMT
«Արևելյան գործընկերության» խորհրդարանական վեհաժողովի` Եվրանեսթի առաջին նիստը, ամենայն հավանականությամբ, տեղի կունենա 2011-ի մարտին Բրյուսելում: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Եվրանեսթում հայկական պատվիրակության ղեկավար, ՀՅ Դաշնակցության խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը: «Եթե անակնկալներ չլինեն, ապա նիստը տեղի կունենա մարտին: Եվրանեսթի առաջին նիստի բացման արարողությանը կմասնակցեն ԵԽ նախագահը և «Արևելյան գործընկերության» 5 երկրների խորհրդարանների խոսնակներ»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
Ինչպես հայտնել է պատվիրակության ղեկավարը, ամեն տարի Եվրանեսթն անցկացնում է մեկ լիագումար նիստ, որը կայանալու է կամ Բրյուսելում կամ «Արևելյան գործընկերության» 5 անդամ երկրների մայրաքաղաքներում:

23 Февраль 2011 - 09:55 AMT
Первое заседание парламентской ассамблеи инициативы “Восточное партнерство” Евронест по всей вероятности состоится в марте 2011 года в Брюсселе. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил глава армянской делегации в Евронест, руководитель фракции АРФ Дашнакцутюн Ваан Ованнисян. «Если не будет сюрпризов, то заседание состоится в марте. В церемонии открытия первого заседания Евронест планируется участие председателя Европарламента Ежи Бузека и спикеров парламентов 5 стран «Восточного партнерства»,- сказал Ованнисян.
Как сообщил глава делегации, планируется, что ежегодно Евронест проведет одно пленарное заседание, которые состоятся или в Брюсселе, или в столицах 5 стран-участниц «Восточного партнерства».