24 Փետրվար 2011 - 08:23 AMT
Տիգրան Կարապետյանը կանխագուշակում է, որ փետրվարի 28-ի հանրահավաքը ի զարմանս շատերի բազմամարդ է լինելու
«Փետրվարի 28-ի հանրահավաքն, ի զարմանս շատերի, շատ բազմամարդ է լինելու: Մենք պայքարելու ենք մինչև վերջ, մեզ ոչինչ չի կոտրի, մեզ կարելի է միայն ոչնչացնել»,-Երևանում լրագրողներին է ասել Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ, ԱԼՄ հոլդինգի ղեկավար Տիգրան Կարապետյանը: Նա նշել է, որ ժողովուրդը նոր իշխանություն է ուզում, որը կհրաժարվի հին մեթոդներից: «Փետրվարի 15-ին մենք առաջարկեցինք իշխանություններին մեր միջնորդությունը ժողովրդի հետ երկխոսության առումով, սակայն պատասխան այդպես էլ չստացանք»,-ասել է նա՝ հերթական անգամ կրկնելոբվ «Հայաստանի իշխանություններին կարմիր քարտ» ցույց տալու մասին արտահայտությունը:
Տիգրան Կարապետյանը նշել է նաև, որ իր գործունեությունը խանդ է առաջացնում Հայ ազգային կոնգրեսի մոտ: «Ավելի լավ կլինի, եթե նրանք մտածեն, թե ինչպես են պահպանելու դրսից և մասոններից ստացվող ֆինանսավորումը: Ես հնարավոր եմ համարում համագործակցությունը ՀԱԿ-ի հետ, սակայն ոչ երբեք ՀՀՇ-ի»,-ասել է Ժողովրդական կուսակցության նախագահը:

24 Февраль 2011 - 08:23 AMT
«Митинг 28 февраля будет на удивление многим очень многочисленным. Мы будем бороться до конца, нас ничто не сломит, нас можно только уничтожить», – сказал журналистам в Ереване лидер Народной партии, глава медиа-холдинга Тигран Карапетян. Он отметил, что народ хочет новую власть, которая не будет действовать старыми методами. «15 февраля мы предложили властям посредничество между ними и народом, однако ответа так и не дождались», – сказал он, повторив в очередной раз о «красной карточке властям Армении».
Тигран Карапетян также отметил, что его деятельность вызывает ревность Армянского национального конгресса (АНК). «Пусть они лучше думают, как сохранить финансирование из-за рубежа или масонских лож. Я допускаю сотрудничество с АНК, однако нам никогда не по пути с Армянским общенациональным движением (АОД)», – подчеркнул лидер Народной партии.