24 Փետրվար 2011 - 10:41 AMT
Հայաստանի և Լեհաստանի զինվորականները քննարկել են երկու երկրներում իրականացվող պաշտպանական բնագավառի բարեփոխումները
Փետրվարի 22-24-ը աշխատանքային այցով Երևան էին այցելել Լեհաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության վերափոխումների վարչության պետի և Պաշտպանության ազգային ակադեմիայի հրամանատարի գլխավորած պատվիրակությունները: Այցի ընթացքում պատվիրակությունները հանդիպումներ են ունեցել պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության, կադրերի և ռազմական կրթության և գլխավոր շտաբի ռազմավարական պլանավորման վարչությունների ներկայացուցիչների հետ, այցելել են ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու երկրներում իրականացվող պաշտպանական բնագավառում բարեփոխումների և պաշտպանության ռազմավարական վերանայման ուղությամբ փորձի փոխանակման, ինչպես նաև ռազմական կրթության բնագավառներում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Փետրվարի 24-ին պատվիրակություններին ընդունել է նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը: Գոհունակություն հայտնելով պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ներկայիս մակարդակի կապակցությամբ, Դ.Տոնոյանը նախանշել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության առավել զարգացման և նոր նախագծերի իրականացման հեռանկարները:
Այցի ընթացքում ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Լեհաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջև 2011թ. երկկողմ համագործակցության պլանը, հայտնում է պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունը:

24 Февраль 2011 - 10:41 AMT
В Ереване 22-24 февраля с рабочим визитом находились делегации во главе с начальником управления реформ министерства национальной обороны и руководителем Национальной академии обороны Польши.
В рамках визита делегации встретились с представителями управлений оборонной политики, кадров и военного образования министерства обороны, управления стратегического планирования Главного штаба ВС Армении, а также посетили Военный институт им. Вазгена Саркисяна.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся обмена опытом в сферах оборонных реформ и стратегического пересмотра обороны, а также двустороннего сотрудничества в сфере военного образования.
24 февраля первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял делегации Польши. Выразив удовлетворение по поводу уровня армяно-польского сотрудничества в сфере обороны, Тоноян отметил перспективы развития сотрудничества и реализации новых проектов в сферах, представляющих взаимный интерес.
Как сообщает пресс-служба МО Армении, в рамках визита польских делегаций в Ереван был подписан План двустороннего сотрудничества между Министерством обороны РА и министерством национальной обороны Польши на 2011 год.