24 Փետրվար 2011 - 10:41 AMT
Հայաստանի և Լեհաստանի զինվորականները քննարկել են երկու երկրներում իրականացվող պաշտպանական բնագավառի բարեփոխումները
Փետրվարի 22-24-ը աշխատանքային այցով Երևան էին այցելել Լեհաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության վերափոխումների վարչության պետի և Պաշտպանության ազգային ակադեմիայի հրամանատարի գլխավորած պատվիրակությունները: Այցի ընթացքում պատվիրակությունները հանդիպումներ են ունեցել պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության, կադրերի և ռազմական կրթության և գլխավոր շտաբի ռազմավարական պլանավորման վարչությունների ներկայացուցիչների հետ, այցելել են ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու երկրներում իրականացվող պաշտպանական բնագավառում բարեփոխումների և պաշտպանության ռազմավարական վերանայման ուղությամբ փորձի փոխանակման, ինչպես նաև ռազմական կրթության բնագավառներում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Փետրվարի 24-ին պատվիրակություններին ընդունել է նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը: Գոհունակություն հայտնելով պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ներկայիս մակարդակի կապակցությամբ, Դ.Տոնոյանը նախանշել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության առավել զարգացման և նոր նախագծերի իրականացման հեռանկարները:
Այցի ընթացքում ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Լեհաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջև 2011թ. երկկողմ համագործակցության պլանը, հայտնում է պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունը:

24 February 2011 - 10:41 AMT
On February 22-24, delegations led by the head of reforms department at the Polish National Defense Ministry and head of the National Defense Academy of Poland were on a working visit to Yerevan.
The delegations met with representatives of defense policy, staff and military education departments at the Defense Ministry of Armenia, department of strategic planning of the General Headquarters of the RA Armed Forces, as well as visited Vazgen Sargsyan Military Institute.
The parties discussed experience exchange in the fields of defense reforms and strategic review of defense, as well as bilateral cooperation in the field of military education.
On February 24, Armenian First Deputy Minister of Defense David Tonoyan received the Polish delegations. Praising the level of the Armenian-Polish cooperation in the field of defense, Tonoyan pointed to outlooks for developing the cooperation and implementing projects in the fields presenting mutual interest.
The RA Defense Ministry’s press service reported that as part of the Polish delegations’ visit to Yerevan a Plan of Bilateral Cooperation was signed between the RA Defense Ministry and Polish National Defense Ministry for 2011.