24 Փետրվար 2011 - 12:34 AMT
E-Productions ընկերությունը BAL Adventures-ի հետ համատեղ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան նախաձեռնությամբ և Հայաստանի ԱԳՆ աջակությամբ իրականացնում է «Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի օրեր» նախագիծը` նվիրված Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 41-ամյակին:
Մարտի 17-ին Ազատության հրապարակում սկսվելու է մանկական տոն` աերոպատկերներ, տիկնիկներ և ծաղրածուներ, օդապարիկներ, քաղցր բամբակ և ակվագրիմ, Փարիզի տեսարանների ֆոնի վրա լուսանկարում և այլն: Իսկ Ֆիլհարմոնիայի նախասրահում նվագելու է Մանկական սիմֆոնիկ նվագախումբ:
Ժամը 19:00-ին Ֆիլհարմոնիայի մեծ դահլիճում տեղի է ունենալու Ֆրանսիական երգի մանկական փառատոնի եզրափակիչ գալա համերգ: Ելույթ են ունենալու վոկալ և պարային համույթներ և տարբեր տարիքների մենակատարներ, այդ թվում` «Մանկական եվրատեսիլ 2010-ի» հաղթող Վովա Արզումանյանը, «Նոր ալիք» մանկական մրցույցի հաղթող «Ռազմիկ և ընկերներ» ռոք խումբը, Սոֆի Դևոյանի պարի թատրոնը, «Սպեղանի» աղջիկների երգչախումբը և այլն:
Փառատոնի շրջանակներում կազմակերպվելու է «Երեխաները` երեխաներին» բարեգործական ակցիան «Նվիրիր կյանք» բարեգործական հիմնադրամի հովանու ներքո: Համերգը կազմակերպվելու է Հայաստանի Առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հովանու ներքո:
Մարտի 18-ին ՄՀՀ-ում տեղի է ունենալու անվանի ֆրանսիացի երգչուհի Լարա Ֆաբիանի համերգը: Համերգի ավարտից հետո ժամը 23:00-ին ՄՀՀ նախասրահում կազմակերպվելու է «Վիվա Հայաստան, վիվա Ֆրանսիա» մեգա դիսկոտեկը ֆրանսիական ոճով, որը վարելու է անվանի դիջեյ Իվ Լարոկը (Շվեյցարիա):
Մանկական փառատոնի տոմսերի արժեքը` 3000-5000 դրամ, Լարա Ֆաբիանի համերգի տոմսերի արժեքը` 5000-100000 դրամ, մեգա դիսկոտեկի` 4000 դրամ:

Компания E-Productions совместно с BAL Adventures по инициативе посольства Франции в Армении и при поддержке Министерства иностранных дел Армении осуществляет проект «Дни франкофонии в Армении», приуроченный к 41-летию Международной организации франкофонии.
17 марта на Площади свободы начнется детский праздник — аэрофигуры, ростовые куклы и клоуны, воздушные шарики, сладкая вата и аквагрим, фотографирование на фоне видов Парижа и множество других развлечений. А в фойе филармонии будет играть Детский симфонический оркестр.
В 19:00 в Большом зале филармонии пройдет заключительный гала-концерт Детского фестиваля французской песни. Выступят детские вокальные и танцевальные коллективы и солисты разных возрастов, в том числе победитель «Детского Евровидения 2010» Вова Арзуманян, победитель конкурса «Новая волна» рок-группа «Размик и друзья», театр танца Софи Девоян, хор девочек «Спехани» и многие другие.
В рамках фестиваля будет организована благотворительная акция «Дети — детям», под эгидой благотворительного фонда «Подари жизнь», все сборы от которой пойдут на благотворительные цели. Концерт организован под патронажем первой леди Армении Риты Саргсян.
18 марта в 19:00 в СКК состоится сольный концерт известной французской певицы Лары Фабиан. По окончании концерта с 23:00 в фойе СКК будет организована мега-дискотека «Вива Армения, вива Франция!» во французском стиле, которую проведет знаменитый диджей Ив Ларок (Швейцария).
Стоимость билетов на Детский фестиваль — от 3000 до 15000 драмов, на концерт Лары Фабиан —от 5000 до 100000 драмов, а на мега-дискотеку — 4000 драмов.