Երևանի «Բյուրոկրատ» գրախանութում այսօր կբացվի PanARMENIAN Photo ֆոտոգործակալության աշխատանքների ցուցահանդեսը: Սա փորձարարական ցուցահանդես է, որում փոքր ֆորմատով կներկայացվեն ավելի քան 500 լուսանկարներ, որոնք վերաբերում են կյանքի տարբեր ոլորտներին` քաղաքականությանը, մշակույթին, սպորտին և այլն:
Ցուցահանդեսում ներկայացված լուսանկարները կատարվել են սկսած PanARMENIAN Photo-ի հիմնադրման առաջին օրվանից ոչ միայն Հայաստանի տարածքում, այլև արտասահմանում:
Ցուցահանդեսի այցելուները կկարողանան ոչ միայն լուսանկար ձեռք բերել սիմվոլիկ գումարով, այլև գնահատել իրենց դուր եկած աշխատանքները: Ելնելով այցելուների գնահատականներից` կընտրվի լուսանկարների շարք, որը կցուցադրվի առաջիկայում նախատեսված PanARMENIAN Photo-ի ցուցահանդեսում և կհրապարակվի գիրք-կատալոգում` նվիրված գործակալության ստեղծման 2-ամյակին:

26 Февраль 2011 - 05:21 AMT
В книжном магазине «Бюрократ» в Ереване сегодня открывается выставка работ фотоагентства PanARMENIAN Photo. Это экспериментальная выставка – на ней будут представлены более 500 фотографий в маленьком формате, которые касаются разных сфер жизни: политики, культуры, спорта и др.
Выставленные на выставке фотографии сделаны с первого дня основания PanARMENIAN Photo не только на территории Армении, но и за рубежом.
Посетители выставки смогут не только приобрести фотографии по символической цене, но и оценить понравившиеся им работы агентства. По оценке посетителей будет отобран ряд фотографий, которые будут выставлены на намеченной в ближайшее время большой выставке PanARMENIAN Photo и опубликованы в книге-каталоге, посвященной 2-летию создания агентства.