Մարտի 1-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Վիեննա, ուր նախատեսված են նրա հանդիպումներ Ավստրիայի գործադիր և օրենսդիր իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Ավստրիայի մայրաքաղաքում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում կունենա նաև ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Մարկ Պերեն դե Բրիշամբոյի հետ և ելույթ կունենա ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի նիստում:
Մարտի 3-ին նախարար Նալբանդյանը Բրատիսլավայում կմասնակցի Վիշեգրադյան քառյակի և ԵՄ Արևելյան Գործընկերության ծրագրի անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

28 Февраль 2011 - 07:23 AMT
Эдвард Налбандян в Вене встретится с коллегами из «Вышеградской четверки» и «Восточного партнерства»
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян 1 марта с двухдневным официальным визитом отправится в Вену, где проведет встречи с представителями законодательной и исполнительной власти страны. В столице Австрии глава армянского внешнеполитического ведомства встретится с генеральным секретарем ОБСЕ Марком Перреном де Бришамбо и выступит на заседании постоянного совета ОБСЕ.
3 март Эдвард Налбандян в столице Словакии Братиславе примет участие во встрече глав МИД “Вышеградской четверки” и стран-участниц инициативы ЕС “Восточное партнерство”, сообщает пресс-служба МИД РА.