Փետրվարի 28-ին մի քանի հազար մարդ Տիգրան Կարապետյանի «Ժողովրդական կուսակցության» ցույցին էր հավաքվել Հին ձեռագրերի ինստիտուտ Մատենադարանի դիմաց: Նրա խոսքով, իշխանությունները փակել են ճանապարհներն ու մարզերից շատերին խանգարել ներկա գտնվելու այդ ցույցին: «Ամոթ այն ժողովրդավարությանը, որը չկա, այն համակարգին, որը ցանկանում է փակել ճանապարհները, փակել մեր բերանը»,- հայտնել է Տիգրան Կարապետյանը:
Կուսակցության ղեկավարը նաև բոլոր հավաքվածներին կոչ է արել հարգանքի տուրք մատուցել 2008 թվականի մարտի 1-ի իրադարձությունների, ինչպես նաև Սումգայիթի ջարդերի ժամանակ զոհվածների հիշատակին, որոնք նա «նոր ցեղասպանություն» է անվանել: Կուսակցության մամլո քարտուղար Մանվել Մարգարյանն իր հերթին հայ ժողովրդին կոչ է արել օրինակ վերցնել արաբական երկրների ժողովուրդներից:
Նախքան ցույցի մեկնարկը կուսակցության ակտիվիստները մասնակիցներին «Հայր մեր» աղոթքով կարմիր քարտեր են բաժանել:

28 February 2011 - 12:21 AMT
On February 28, several thousands of people gathered for Tigran Karapateyan’s People’s Party rally at Matenadaran, the institute of ancient manuscripts.
As he stated, the authorities blocked the roads to prevent the residents of Armenia’s regions from arriving in the capital to participate in the rally. “Shame on democracy that doesn’t exist, on the system which blocks the roads to hush up the popular voice,” Karapetyan said.
The People’s Party leader urged all those gathered to commemorate the victims of March 1, 2008 events as well as Sumgait massacres, which he named a “new genocide”.
The party secretary Manvel Margaryan, in turn, called on the Armenian people to follow the example of the Arabic nations.
Before the start of the rally, the party activists distributed red cards carrying the prayer Our Father among all those gathered.