Հնդկաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, վարչապետի ազգային անվտանգության գծով խորհրդական Շիվ Շանկար Մենոնի ևԱրաբական Միացյալ Էմիրությունների Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի գլխավոր քարտուղար Սաիֆ Սուլթան Ալ Սարիանիի հրավերով մարտի 1-8-ը աշխատանքային այցով Հնդկաստան, ապա` Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կմեկնի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակությունը կհանդիպի Հնդկաստանի փոխնախագահի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Շիվ Շանկար Մենոնի, արտաքին գործերի, պաշտպանության, ներքին գործերի պետական նախարարների, Հնդկաստանի պաշտպանական հետազոտությունների և վերլուծությունների ինստիտուտի ղեկավարության և այլ պաշտոնյաների հետ:
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի Աբու Դաբիի գործադիր խորհրդի ղեկավար, թագաժառանգ Մուհամմադ բեն Զաիդ Ալ Նահայանի, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի գլխավոր քարտուղար Սաիֆ Սուլթան Ալ Սարիանիի, արտաքին առեւտրի նախարար Շեյխա Լուբնա Ալ Կասիմի ևբարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ, հաղորդում է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի գրասենյակը:

Секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян по приглашению секретаря Совбеза Индии и генерального секретаря Высшего совета национальной безопасности Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) 1-8 марта с рабочим визитом посетит Индию и ОАЭ.
В рамках визита возглавляемая Артуром Багдасаряном делегация проведет встречи с вице-премьером Индии, секретарем Совета национальной безопасности Шивом Шанкаром Меноном, с главами МИД, Минобороны, МВД Индии и другими высокопоставленными лицами страны.
В Объединенных Арабских Эмиратах Артур Багдасарян встретится с главой Исполнительного совета Абу Даби, наследным принцем Мухаммадом бен Заидом аль Нахаяном, генсеком Высшего совета национальной безопасности ОАЭ Саифом Султан аль Сариани, министром внешней торговли Шейхой Лубной Аль Касими, другими высокопоставленными лицами, сообщает пресс-служба СНБ Армении.