1 Մարտ 2011 - 14:05 AMT
«Մենք չենք հանգստանա, մինչև մեր ձեռքով չփակենք 2008 թվականի մարտի 1-2-ի դեպքերի էջը»,- ելույթ ունենալով ցույցի ժամանակ Երևանում` հայտնեց ընդդիմադիր Հայկական Համազգային շարժման (ՀՀՇ) վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը: Նրա խոսքով, 2008 թվականի մարտի 1-2-ին Երևանում տեղ գտած ողբերգական իրադարձությունների բոլոր կազմակերպիչներն ու մեղավորները պատժվելու են:
Հայաստանի պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Անդրանիկ Քոչարյանը նշեց, որ 2008 թվականի մարտի 1-2-ին Հայաստանի իշխանություններն առաջին անգամ կրակ բացեցին սեփական ժողովրդի վրա: Նա զինվորականներին կոչ արեց հիշել այն մասին, որ բանակը «չունի ներքին թշնամի», և Հայաստանի նախկին պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանին մեղադրեց նրանում, որ դեռևս փետրվարի 23-ին բանակը սկսել էր «իշխող վարչակարգի» պաշտպանության ծրագիր մշակել:

1 Март 2011 - 14:05 AMT
«Мы не успокоимся, пока своими руками не закроем страницу событий 1-2 марта 2008 года», – выступая на митинге в Ереване, заявил председатель правления оппозиционного Армянского Общенационального движения (АОД) Арам Манукян. По его словам, все организаторы, виновники трагических событий 1-2 марта 2008 года в Ереване будут наказаны.
В свою очередь, бывший заместитель министра обороны Армении Андраник Кочарян отметил, что 1-2 марта 2008 года власти Армении впервые открыли огонь по собственному народу. Он призвал военных вспомнить о том, что у армии «нет внутреннего врага», и обвинил бывшего министра обороны Армении Михаила Арутюняна в том, что еще 23 февраля армия начала разрабатывать план по защите «правящего режима».