1 Մարտ 2011 - 14:05 AMT
«Մենք չենք հանգստանա, մինչև մեր ձեռքով չփակենք 2008 թվականի մարտի 1-2-ի դեպքերի էջը»,- ելույթ ունենալով ցույցի ժամանակ Երևանում` հայտնեց ընդդիմադիր Հայկական Համազգային շարժման (ՀՀՇ) վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը: Նրա խոսքով, 2008 թվականի մարտի 1-2-ին Երևանում տեղ գտած ողբերգական իրադարձությունների բոլոր կազմակերպիչներն ու մեղավորները պատժվելու են:
Հայաստանի պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Անդրանիկ Քոչարյանը նշեց, որ 2008 թվականի մարտի 1-2-ին Հայաստանի իշխանություններն առաջին անգամ կրակ բացեցին սեփական ժողովրդի վրա: Նա զինվորականներին կոչ արեց հիշել այն մասին, որ բանակը «չունի ներքին թշնամի», և Հայաստանի նախկին պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանին մեղադրեց նրանում, որ դեռևս փետրվարի 23-ին բանակը սկսել էր «իշխող վարչակարգի» պաշտպանության ծրագիր մշակել:

1 March 2011 - 14:05 AMT
During the ongoing rally in Yerevan, board chairman of the Armenian National Movement (ANM) Aram Manukyan said that “we will not calm down, unless we turn the page of the March 1-2, 2008, events ourselves.”
According to Manukyan, all those guilty of the March 1-2, 2008, tragic events must be punished.
Former Armenian Deputy Minister of Defense Andranik Kocharyan noted for his part that the Armenian authorities for the first time opened fire upon their own people on March 1-2, 2008. He urged servicemen to remember that the army “has no internal enemy,” accusing former Defense Minister of Armenia Mikael Harutyunyan of giving the start to development of a plan on protection of the “ruling regime” in February 2008.