1 Մարտ 2011 - 14:14 AMT
Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանն ընդդիմության կողմնակիցներին և ցույցի մասնակիցներին կոչ է արել չենթարկվել սադրանքներին և խուսափել ոստիկանության աշխատակիցների հետ ընդհարումներից: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, այդ մասին Զուրաբյանը հայտնեց ընդդիմության ցույցին ներկա գտնվող լրագրողներին:
ՀԱԿ համակարգողի խոսքով, ընդդիմության ներկայացուցիչները ոստիկանության աշխատակիցների հետ պայմանավորվել են Մատենադարանի մոտ, մասնավորապես Կորյունի փողոցի և Մաշտոցի պողոտայի հատման հատվածում հասարակական կարգի պահպանման առնչությամբ:
Ներկայումս Մատենադարանի շենքի դիմաց ընթանում է ՀԱԿ ցույցը: Տեղում ոստիկանության ամրացված ջոկատներ են կանգնած:

1 Март 2011 - 14:14 AMT
Координатор оппозиционного Армянского Национального конгресса (АНК) Левон Зурабян призвал сторонников оппозиции и участников митинга не поддаваться провокациям и избегать стычек с сотрудниками полиции. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, об этом Зурабян заявил находящимся на митинге оппозиции журналистам.
По словам координатора АНК, представители оппозиции договорились с сотрудниками полиции относительно вопросов соблюдения общественного порядка возле здания Матенадарана, в частности, участка улицы Корюн – проспекта Маштоца.
В настоящее время у здания Матенадарана проходит митинг АНК. Там выставлены усиленные наряды полиции.