1 Մարտ 2011 - 14:14 AMT
Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանն ընդդիմության կողմնակիցներին և ցույցի մասնակիցներին կոչ է արել չենթարկվել սադրանքներին և խուսափել ոստիկանության աշխատակիցների հետ ընդհարումներից: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, այդ մասին Զուրաբյանը հայտնեց ընդդիմության ցույցին ներկա գտնվող լրագրողներին:
ՀԱԿ համակարգողի խոսքով, ընդդիմության ներկայացուցիչները ոստիկանության աշխատակիցների հետ պայմանավորվել են Մատենադարանի մոտ, մասնավորապես Կորյունի փողոցի և Մաշտոցի պողոտայի հատման հատվածում հասարակական կարգի պահպանման առնչությամբ:
Ներկայումս Մատենադարանի շենքի դիմաց ընթանում է ՀԱԿ ցույցը: Տեղում ոստիկանության ամրացված ջոկատներ են կանգնած:

The coordinator of Armenian National Congress (ANC) Levon Zurabyan urged supporters of the opposition and rally participants to avoid provocation and stay away from clashes with police officers, a PanARMENIAN.Net correspondent reported from the ground.
As ANC coordinator said, opposition supporters agreed with police officers on preservation of public order nearby Matenadaran, as well as Koryun-Mashtots street section.
At the moment, ANC rally is going on in front of Matenadaran, the museum of ancient manuscripts. Additional police forces were stationed at the rally site.