5 Մարտ 2011 - 14:52 AMT
«VH Music» ընկերությունը չկարողացավ բացատրել, թե ինչու Երևանում չեղյալ հայտարարվեց Սառա Քոնորի համերգը
«VH Music» ընկերությունը ներողություն է խնդրում բոլոր նրանցից, ովքեր տոմսեր են գնել փոփ աստղ Սառա Քոնորի մարտի 8-ին կայանալիք համերգի համար և հայտարարում այն մասին, որ տոմսերը ներկայացնելու դեպքում գումարը ետ է վերադարձվելու»,- Երևանում մամլո ասուլիսում հայտնել է ընկերության հիմնադիր Վահե Հարությունյանը: Նրա խոսքերով, տոմսերի գումարը վերադարձվելու է փուլ առ փուլ: «Տոմսերի վրա նշված է ընկերության հասցեն և համարը, մարդիկ կարող են մեզ դիմել և ետ ստանալ գումարը»,- ասել է նա:
Նա չի կարողացել բացատրել, թե ինչու Երևանում չեղյալ է հայտարարվել Սառա Քոնորի համերգը: Մամլո ասուլիսի ընթացքում պարզվել է, որ համերգի կազմակերպիչները նույնիսկ չեն պայմանավորվել Մարզահամերգային համալիրի ղեկավարության հետ դահլիճի տրամադրման համար: Հայտնի է դարձել, որ վաճառվել է համերգի տոմսերի ոչ թե 84 տոկոսը, այլ ընդամենը՝ 24 տոկոսը:
Երգչուհու հետ պետք է ելույթ ունենային Սիրուշոն, Արա Մարտիրոսյանը և ռուս երգիչ Արսենիումը:
Մամլո ասուլիսին ներկա էր նաև երգիչ Արա Մարտիրոսյանը, որը հատուկ եկել էր Լոս Անջելեսից համերգին մասնակցելու համար: «Եթե ինձ դահլիճ տրամադրեն, ես ելույթ կունենամ անկախ նրանից, թե դահլիճում քանի հոգի կլինի»,- ասել է նա: Նրա խոսքերով, դա միայն Քոնորի համերգը չէր:
Իր հերթին, Սիրուշոյի և Արսենիումի ներկայացուցիչ Արևիկ Ուդումյանը հայտնել է, որ աստղերը մինչև երեկ փորձ են արել այն հույսով, որ համերգն ամեն դեպքում կայանալու է: «Սակայն մենք կարծում ենք, որ նույնիսկ եթե երգիչներից մեկը բացակայում է, համերգը չպետք է կայանա, քանի որ հնարավոր է՝ մարդիկ գնել են տոմսը հենց այդ երգչի պատճառով»,- ասել է նա:
Փոփ-երգչուհի Սառա Քոնորի` մարտի 8-ին Երևանում ծրագրված համերգը չի կայանա: Ինչպես ասվում է Live Legend Entertainment-ի հաղորդագրության մեջ, համերգի չեղյալ հայտարարվելու պատճառ է դարձել այն փաստը, որ հայկական կողմը չի կատարել գործարքի պայմանները, իսկ պայմանագրի այլ տարբերակներն անընդունելի են երգչուհու համար: Հաղորդագրության մեջ ափսոսանք է արտահայտվում համերգի անցկացման անհնարության կապակցությամբ: «Մենք հույս ունենք, որ Սառա Քոնորին դեռ հնարավորություն կընձեռվի ելույթ ունենալու Հայաստանում»,- նշվում է Live Legend Entertainment-ի հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ փետրվարի 19-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում ծրագրված Սառա Քոնորի համերգը մարտի 8-ին տեղափոխվեց տեխնիկական խնդիրների պատճառով:

“Компания "VH Music" просит прощения у тех, кто купил билеты на предстоящий 8 марта концерт поп-звезды Сары Коннор, и заявляет о том, что в случае предъявления билета, вернет деньги», – заявил на пресс-конференции в Ереване основатель компании "VH Music" Ваге Арутюнян. По его словам, деньги обладателям билетов будут возращены поэтапно. «Адрес и номер компании указаны на билетах, люди могут к нам обратиться, и мы вернем им деньги», – сказал он.
Арутюнян не смог объяснить причины отмены концерта. В ходе пресс-конференции также выяснилось, что организаторы концерта даже не договаривались с администрацией Спортивно-концертного комплекса им. Карена Демирчяна по поводу зала. Кроме того, стало известно, что было продано не 84% билетов на концерт, а всего лишь 24%. Также не исключено, что армянские звезды, которые должны были выступать с Коннор, подадут судебный иск на "VH Music".
С певицей должны были выступить армянские артисты Сирушо, Ара Мартиросян и российский певец Арсениум.
На пресс-конференции также присутствовал певец Ара Мартиросян, который специально приехал из Лос-Анджелеса для участия в концерте. «Если мне предоставят зал, я выступлю вне зависимости от того, будет в зале десять, сто или тысяча зрителей», – заявил Мартиросян. По его словам, это не был лишь концерт Коннор, и армянские звезды не должны были выступать там только для разогрева.
В свою очередь представитель Сирушо и Арсениума Аревик Удумян сказала, что звезды до вчерашнего дня репетировали, в надежде, что все проблемы будут решены, и что концерт все-таки состоится. «Однако мы считаем, что даже если один из певцов отсутствует, концерт не должен проводиться, поскольку могут быть люди, которые купили билеты именно из-за этого певца», – заметила она.
Накануне в PanARMENIAN.Net поступило cообщение компании Live Legend Entertainment, где отмечалось, что запланированный на 8-ое марта концерт поп-звезды Сары Коннор в Ереване отменен. Причиной отмены стал тот факт, что армянская сторона не выполнила условия заключенного контракта, а другие варианты договора неприемлемы для певицы. В сообщении выражается сожаление в связи с невозможностью проведения концерта. «Мы надеемся, что Саре Коннор представится еще возможность выступить в Армении», – отмечается в сообщении Live Legend Entertainment.