Cosmopolitan հանրահայտ ամսագիրն արդեն լույս կտեսնի հայերեն լեզվով: «Ամսագրում կան բոլոր այն բաժինները, որոնք կարող են հետաքրքրել կնոջը` արտաքին և ներքին գեղեցկություն, նորաձևություն, տղամարդկանց և կանանց միջև հարաբերություններ»,- Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է Cosmopolitan ամսագրի խմբագիր Հրաչուհի Ութմազյանը` ավելացնելով, որ Հայաստանը Cosmopolitan «ընտանիքի» 63-րդ անդամն է:
Ընդ որում, նա հաղորդել է, որ ամսագրի դիզայնն ու խմբագրական կոնտենտն ամսագրի գործընկերների` Hearst Magazines International-ի մշտական ուշադրության կենտրոնում են:
Cosmopolitan Հայաստան-ի հրատարակիչ Գագիկ Եղիազարյանն իր հերթին ասել է, որ ամսագիրը մասնավորապես նախատեսված է երիտասարդ կանանց համար: Նրա խոսքով, ապագայում Media Partners ընկերությունը մտադիր է երկիր բերել նաև այլ բրենդային հրատարակություններ, որոնք կարող են հետաքրքրել թե' տղամարդկանց, և թե' կանանց:

Всемирно известный журнал Cosmopolitan уже будет выпускаться на армянском языке. “В журнале есть все рубрики, которые могут заинтересовать женщину: красота, мода, отношения между мужчинами и женщинами”, – сказал на пресс-конференции в Ереване редактор журнала Cosmopolitan Армения Грачуи Утмазян, добавив, что Армения является 63-им членом “семьи” Cosmopolitan.
При этом она сообщила, что дизайн и редакционный контент журнала находятся в центре постоянного внимания партнеров журнала – Hearst Magazines International.
В свою очередь, издатель Cosmopolitan Армения Гагик Егиазарян сказал, что журнал, в частности, рассчитывается на молодых женщин. По его словам, в будущем компания Media Partners также намерена привести в страну другие брендовые издания, которые могут заинтересовать и мужчин, и женщин.