Մարտի 7-ին «Ակադեմիա» պատկերասրահում բացվեց Նանա Արամյանի «Սև մանուշակագույն զրույցներ» անհատական ցուցահանդեսը: Ցուցադրված են 20 գեղանկարչական և 8 գրաֆիկական աշխատանքներ: Նկարները կատարված են նեո-սյուրռեալիզմի ոճով, սակայն զգացվում է ֆուտուրիզմի և մետաֆիզիկական արվեստի ազդեցությունը:
«Այսօր այստեղ ներկայացված են աշխատանքներ, որոնք ես նկարել եմ վերջին երկու տարիների ընթացքում: Մինչ այդ ես զբաղվում էի համակարգչային դիզայնով և գրաֆիկայով: Բայց քանի որ ես մասնագիտությամբ նկարիչ եմ, որոշեցի վերադառնալ ավանդական արվեստին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է Նանա Արամյանը:
Սա նկարչուհու թվով չորրորդ անհատական ցուցահանդեսն է, բայց Հայաստանից բացի այս աշխատանքները ցուցադրվել են նաև Ֆլորենցիայում:

7 Март 2011 - 15:30 AMT
7 марта в галерее “Академия” открылась выставка художницы Наны Арамян под названием “Черно-фиолетовые беседы”. На выставке представлено 20 живописных и 8 графических работ. Картины написаны в стиле нео-сюрреализма, но чувствуется влияние футуризма и метафизического искусства.
“Сегодня здесь представлены работы, которые я написала за последние два года. До этого я увлекалась компьютерным дизайном и графикой. Но так как я по профессии художница, решила вернуться к традиционному искусству” – сказала корреспонденту PanARMENIAN.Net Нана Арамян.
Это четвертая по счету выставка художницы, помимо Армении, ее работы были представлены и на выставке во Флоренции.