Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Լատվիայի Հանրապետության նախագահ Վալդիս Զատլերսի հրավերով, մարտի 9-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Լատվիայի Հանրապետություն:
Ինչպես հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը, այցի շրջանակներում Հանրապետության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա Լատվիայի նախագահ Վալդիս Զատլերսի, խորհրդարանի խոսնակ Սոլվիտա Աբոլտինայի և վարչապետ Վալդիս Դոբրովսկու հետ:
Ռիգայում նախագահ Սարգսյանը կմասնակցի նաև հայ-լատվիական գործարար համաժողովի բացմանը, կհանդիպի Լատվիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

8 March 2011 - 09:39 AMT
On March 9, Armenian President Serzh Sargsyan will leave for Latvia on a two-week official visit at the invitation of President Valdis Zatlers.
During the visit, Mr. Sargsyan is scheduled to meet with Latvian President Valdis Zatlers, speaker of parliament Solvita Aboltina and Prime Minister Valdis Dombrovskis.
Besides, the Armenian President will participate in the opening of an Armenian-Latvian business forum and meet with representatives of the Armenian community, the presidential press service reported.