Ղարաբաղյան հակամարտության գոտում հրադադարի կնքումից ի վեր Հայաստանի շուրջ 400 քաղաքացիներ հայտնվել են անհայտ կորածների ցուցակում: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների խորհուրդ» ՀԿ-ի նախագահ Ռիմա Առաքելյանը: Ըստ նրա, բերված տվյալները համապատասխանում են Միջազգային կարմիր խաչի կոմիտեի տվյալների հետ:
«Մենք արդեն 20 անձանց անուններ ենք փոխանցել ՄԿԽԿ-ին և մտադիր ենք ևս 30 քաղաքացիների տվյալներ տրամադրել, որոնք անհայտ կորել են: Հուսով ենք, որ միջազգային կառույցները քայլեր կձեռնարկեն այդ ուղղությամբ, հակառակ դեպքում մենք հարցն ավելի կոշտ կդնենք»,-ասել է Ռիմա Առաքելյանը:

Со дня заключения перемирия в зоне карабахского конфликта более 400 граждан Армении числятся в списке пропавших без вести. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявила председатель общественной организации «Совет родственников без вести пропавших воинов-освободителей» Рима Аракелян. По ее словам, приведенные данные совпадают с данными Международного комитета Красного Креста.
“Мы уже передали МККК 20 имен и намерены предоставить данные еще 30 граждан, пропавших без вести. Нам остается только надеется, что международные структуры предпримут шаги в этом направлении, в обратном случаи мы поставим вопрос более жестко»,- сказала Аракелян.